Bildirimler
Temizle

Yüz germe (gerdirme) ve Yüz gençleştirme Hakkında  


Legend
Gönderiler: 188
Forum Owner
(@legend)
Admin
Katılım : 1 sene önce

Yüz germe (gerdirme) ve Yüz gençleştirme Hakkında

Yüz Gerdirme (Germe) Ameliyat Süreci

Yüz gerdirme ameliyatı yaptığım bir çok hastada yaşamak daha uzun yaşamak için artan istek, artmış özgüvenin genellikle ortak duygular olduğunu görmekteyim. Tüm bu yaşama dair değişiklikler sonrasında çoğunlukla emeklilik yaşına gelmiş ancak içinde inanılmaz bir gençlik hissi duyan ve bu nedenle daha genç görünmeyi arzu eden yani yıllara yenilmek istemeyen insanlar tarafından yüz germe ameliyatı talep edildi ve popüler hale geldi. Yüz germe ameliyatı yerçekiminin etkilerine ters doğrultuda aşağı ve öne sarkan yüzün yumuşak dokularını olması gereken pozisyona yani yukarı ve arkaya taşıma işlemidir. Yüz gerdirme ameliyatı sonrasında ilk 3 gün yüzünüzde yoğun ödem-şişlik oluşabilir, daha sonra azalan şişliklerle beraber yüzünüzde morluklar oluşmaya başlayacaktır. 7-10 gün içinde morluklar da kaybolacaktır. Makyajla gizleyeceğiniz hafif bir şişlik 2-3 hafta daha sürebilir. Yüz estetiği ameliyatı sonrasında oluşan kanama, yara yerlerinde iltihap, yara yerlerinde açılma, enfeksiyon, ciltte his azalması, sinirlerde zedelenme ameliyata dair komplikasyonlardır.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılmaktadır. Yüz germe ameliyatlarında, yüz dokusu güçlendirilir, sarkan dokular kaldırılır ve fazla deri çıkartılır. Yüz Germe ameliyatının ayrıntısı çoktur. Yanaklar, göz çevresi, kaşlar, burun, alın, boyun ve çene bir bütün olarak değerlendirilir. Yapılacak bölgelere göre değişmekle birlikte cerrahi operasyon yaklaşık 4-5 saat sürmektedir.Yüz germe ameliyatı için birkaç farklı yöntem uygulanabilir. Ameliyat yönteminin seçimi hastanın sağlık durumu, yaşı, cinsiyeti, hastanın yüzünün yaşlanma derecesi, cildinin durumu ve yüz anatomik yapısının özellikleri gözden geçirilerek yapılır. Hastanın yaşlanma ve sarkma derecesine göre de ameliyatın genişliğine karar verilir.Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi yüz germe ameliyatlarında da her hastaya özel ameliyat planlaması yapılmalıdır. Yüz germe ameliyatlarında kulağınızın önünden başlayıp, kulak arkanıza doğru uzanan kesiler yapılarak yaşlanma derecesine göre değişik kalınlıkta cilt, cilt altı dokular gerilir.

Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

 

Yüz germe ameliyatı öncesi ne yapılmalıdır?
Yüz germe ameliyatından 10 gün önce sigara kullanımı bırakılmalıdır. Ameliyat öncesinde kan sulandıran ilaçlar gibi çeşitli ilaçların alınmaması gerekmektedir. Ameliyat öncesi hastanın kullandığı ilaçlar ve rahatsızlıkları hakkında doktoru bilgilendirmesi gerekmektedir.

Yüz germe ameliyatı kalıcı mıdır?
Yüz ameliyatı sonuçları kalıcıdır. Fakat gençleşme amacıyla yapılan yüz germe sonrasında, cildin doğal yaşlanma süreci devam edeceği için, ameliyatla elde edilen görünüm yıllar geçtikçe yaşlanmaya bağlı olarak değişecektir.

Yüz germe sonrası iz kalır mı?
Kulak önü ve arkası ile saçlı deri gibi bölgelerde kesi yapıldığından çok hafif bir iz oluşabilir. Bu iz 7 gün sonrasında cilt rengini alır ve görünümü zamanla oldukça hafifler.

Yüz germe ağrılı bir işlem midir?
Ameliyat sırasında ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında hafif ağrı ve sızı hissi oluşabilir ancak ilaç kullanımı ile bu his giderilebilir.

Yüz germe ameliyatı tekrarlanır mı?
İlk yüz germe ameliyatının üzerinden 7-10 yıl geçtikten sonra yeniden yüz germe ameliyatı yapılabilir.


Yüz germe ameliyatı teknikleri nelerdir?

Yüz germe ameliyatı, klasik yüz germe ameliyatı ve endoskopik yüz germe ameliyatı olarak iki farklı teknik ile uygulanabilir.

Yüz germe gençleşme sağlar mı?
Yüz germe ameliyatı ile yaklaşık 15 yaş daha genç görünebilirsiniz. Sadece göz altı torbalarının alınması için yapılan bir yüz estetiği işleminde dahi 5 yıl daha genç görünmek mümkün olabilmektedir.

Yüz germe ameliyatında herkese aynı işlem mi yapılır?
Yaşlanma her bireyde farklı özellikler gösterebilir. Her hasta için farklı bir yüz germe estetiği planlaması yapılır. Dolayısıyla farklı girişim kombinasyonları uygulanır.

Yüz ameliyatı sonrası gözlük takılır mı?
Yüz germe ameliyatından sonra yüz şeklinin tamamen elde edilmesi 3 hafta sonrasında gerçekleşmektedir. 3 hafta sonunda gözlük kullanılabilir. Farklı bir yüz estetiği ameliyatı durumunda, iyileşme süreci sonrasında gözlük kullanımında sakınca olmaz.

Yüz germe hangi durumlarda yapılır?
Yüz germe yaşlanma ya da farklı nedenle yüz bölgesinde istenmeyen bir görünüm oluştuğunda yapılabilir. Yüz bölgesindeki konturların düzeltilmesi istendiğinde, yara ya da yanık gibi izlerin oluşması durumunda da yüz estetiği ameliyatından faydalanılabilir.

 

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı