Bildirimler
Temizle

Menopoz Hakkında  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
26 Nisan 2020 18:08  

Menopoz Hakkında Neden Endişelenmelisiniz?

Menopoz semptomlarını bilmek isteyen bir kadın olarak, menopozun gerçekte ne olduğunu daha iyi anlamak önemlidir. Bu daha derin anlayış, menopoz başlarken neler bekleyebileceğiniz konusunda daha fazla fikir verecektir.

Menopoz hakkında gerçek bilgilere sahip olmayan birçok kadın vardır, ancak bazı efsaneler ve menopoz hakkında gerçek olmayan bilgiler hariç. Bu tür bilgiler size yardımcı olmak yerine sadece kafa karıştırır.

Menopoz, kadınların menstrüasyonunun kalıcı bir sonucudur. Bunun gerçekleşme süresi kadınlardan kadınlara değişir. Amerika Birleşik Devletleri'nde, örneğin, çoğu kadın 40 yaşlarının sonlarından itibaren menopoz yaşamaya başlar. Diğer birçok kadın 50'li yaşların başında menopoz yaşamaya başlar.

Bazı kadınlar mutlu ve sabırla bunu beklerken, diğerleri bundan korkar. Bunu dört gözle bekleyenler için, aylık menstrüasyondan bıkmış olabilirler ve artık menstruasyon yapmayacaklarını bilerek menopoz için sabırsızlanıyorlardı. Bu özellikle her zaman ağrılı adet dönemleri olan bayanlar için geçerlidir.

Bundan korkanlar için hala çocuk sahibi olmayı bekleyebilirler ve bu nedenle menopoz istemezler çünkü çocuk doğurmaya bir son vereceğine işaret eder.

Hangi kategoriye girerseniz gidin, menopoz bir kadın olarak çocuk sahibi olma yeteneğinizin sonunu belirtir. Çoğu kadında menopoz, yumurtalıkların yavaş yavaş yumurta ve seks hormonları üretmeyi bıraktığı 10 ila 15 yıl önce gerçekleşir. Bu dönem klimakterik dönem olarak da bilinir.

Menopozun ne zaman başlayacağı ve semptomlar hakkında sertleşmek yerine, zihninizi ve vücudunuzu buna hazırlamaya başlamak daha önemlidir. Çocuk taşımanız gerekiyorsa, 40'ların sonundan ve 50'lerin başlarından önce başlayın. Bu, menopoz sizi yakalamadan önce çocuk sahibi olmanızı sağlayacaktır.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı