Bildirimler
Temizle

Akıllı Kadın Enerjinizi Artırmanın Yolları  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
26 Nisan 2020 18:04  

Hemen hemen her kadın, bir zamanlar ağlamak istediğini çok yorgun hissetti. Ancak bazı kadınlar için ve menopoz dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı, yeni doğmuş, çalışan garip saatlere, kronik kaygı ve yoksulluğa bakmak, sadece birkaçını adlandırmak - yorgunluk, ara sıra değil, sabit bir sorundur.

Uyarıcılar bize daha fazla enerji vermez, ancak birçok kadının çok yorgun hissettikleri şeydir. Uyarıcılar yanlış enerji yaratarak bizi daha derin seviyelerde bitkin bırakırlar. Emin olmak için bir fincan kahve, bir alkolsüz daha, bir sarsıntı daha enerji artıyor. Ancak bu seçenekler aynı zamanda mineral kemiklerimizi tüketir, çekirdek enerjimizi zayıflatır ve gerçekten dinlendirici, onarıcı uykuyu önler. Acı ve guarana gibi bitkisel uyarıcılar bile uyarıcıdır. Bizi çok zorluyorlar ve uzun vadeli sağlığımızı yıprattılar.

Etkili ve sağlıklı enerjiyi artırmanın yolları var mı? Rehberim, Büyükanne Büyüme, bana kemik yorgun hissettiğimde kendime nasıl yardımcı olabileceğim konusunda bazı fikirler verdi. Ve bildiğim en iyi ilaçları ve Bilge Kadın arkadaşlarımın bilgeliğini bir araya getirdim, böylece kelimeler için çok yorgun olduğunuzda kendinize de yardımcı olabilirsiniz.

“Kollarıma düş ve uyu,” diyor Büyükanne Büyüme. “Bir şeyler yapmak zorunda değilsiniz; kendi başlarına olacaklar. Seni tutmama izin ver. Bırak. Direnme. Dinlenme. Çok çalışıyorsun. Derinlere iniyorsunuz ve kendinizi değiştiriyorsunuz. Tabii ki yorgunsun. Değişim zor bir iştir. Güçlü kollarımda dinlen. Bırak. Yorgunluğunu bana ver. Seni endişelendiren her şeyi bırak. Kendinizi gücüme teslim edin. Benden cesaret al. Seni destekleyeyim. Seni rahatlatayım. Bırak."

Aşırı yorgunluk, hiçbir şey yapmamanın derin bir ihtiyacı olduğunu gösterir. Ailenizden ve arkadaşlarınızdan size tam bir gün izin vermelerini isteyin… ve alın! Gerekirse odanızda barikat yapın (veya banyoda çizgi film karakteri Sylvia gibi).

KENDİNİZLE Kibar Olun

Ergenlik, annelik, menopoz veya yaşamınızdaki diğer derin değişiklikler sırasında meydana gelen iç süreçler muazzam miktarda enerji gerektirir. Kendinize çok kaliteli besinler sağlasanız ve enerjinizi akıllıca kullansanız bile, yine de makul olmayan bir şekilde yorgun hissedebilirsiniz. Birçok kültür yeni doğmuş bebeklere ve annelere yalnız, bir ay veya daha fazla sessizlik sunar, menopoz dönemindeki kadınların Değişirken bir veya daha fazla emekli olmalarına izin verir ve üzüntü veren ebeveynlere / partnerlere / çocuklara / arkadaşlara sorumluluktan zaman ayırır. Eğer sizinkinde değilse, yapamazsanız, en azından kendinize karşı nazik olunuz.

Kendinize bir mola verin: her saat 60 saniyelik bir mola verin. Derin nefes al; ayağa kalk ve germek; bir bardak su veya biraz bitkisel infüzyon iç. Her gün meditasyon yapmak veya kestirmek için düzenli bir zaman planlayın. Küçük sık dinlenmeler ekstra bir saatten fazla uykuya yardımcı olur; ama her ikisini de yapabiliyorsanız yapın.

Kendinize hoşgörülü bir şeyler yapmak için haftada bir saat ayırın: sıcak bir banyoda uzun bir ıslanma, manikür, güzel bir yerde yalnız bir yürüyüş. Kendinizi besleyin ve başkalarına vermek için daha fazla enerjiniz olacak.

Ayda bir kez kendinize masaj yapın. (Bütçenizi kırmanıza gerek yoktur; Sahip olduğunuz bir beceri veya ürün için takas etmeye istekli birini bulun.) Usta bir masaj gerginliği serbest bırakır, uykunuzdan ve duruşunuzdan daha fazla faydalanmanıza yardımcı olur, böylece daha fazla enerji serbest bırakır ve yukarı doğru spiral başlamanıza yardımcı olur artan canlılık.

"Standartlarınızı düşürün." Bu tavsiye, duyulması zor olsa da, beni memnun eden ve enerjilendiren bir yaşam seçerken benim için en önemli kılavuzlardan biri olmuştur. Bahçede çalışırken, ders çalışırken, hatta ormanda yürüyüşe çıkarken zeminin açılmamasını, bulaşıkların yıkanmamasını, yatağın yapılmamasını seçmeme yardımcı oldu. Yapmak istediğim şeyleri yaptığımda daha fazla enerjim var. Gücünüzü tüketen ve hayattaki zevkinizi aşındıran ne yapıyorsunuz? Bırakmanın bir yolunu bulun veya en azından ona ayırdığınız zamanı kısaltın.

YORGUNLUK, LAZINESS, LETHARGY VE PROCRASTİNASYON İLE İLGİLİ ONUNCU ŞEY

Verimlilik için en iyi rehberim olarak tembellik buldum; uyuşukluk beni aptalca riskler almaktan alıkoydu; erteleme ilerlemem için daha etkili yollar bulmama yardımcı oluyor. Enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olmak ve aynı eski şeyleri yapmak için yaratıcı yeni yollar bulmanız için zaman vermek için yorgunluğunuzu sevin ve onurlandırın.

DENİZ YOSUNU

Her türlü deniz yosunu, sinir, bağışıklık ve hormonal sistemleri besleyerek enerjinin geri kazanılmasına yardımcı olur. Haftada en az bir kez yeşil bir sebze olarak deniz yosunu yemeyi alışkanlık haline getirin. Yulaf ezmesinde kelp, fasulye wakame, çorbalarda kombu, hijiki salata, kızarmış dulse, deniz hurma yaprakları ve derin yağda kızartılmış nori deneyin!

KÖKLER

Her gün bu yorgun hissi karşılayın: inin ve köklerden topraklanmış enerji alın. Bir ginseng, sibirya ginseng, sarı rıhtım veya karahindiba kökleri tentürü deneyin. Bir doz, yemeklerle birlikte alınan herhangi bir kökten 10-20 damladır.

LASTİK KAN?

Daha fazla demire ihtiyacınız olabilir: bir kaşık pekmez yiyin veya günde birkaç kez bir damla sarı rıhtım tentürünü deneyin.

STIR IT! SADECE OTURMAYIN!

Enerji enerjiye çekilir. Bu şekilde hareket edin: ayağa kalkın, ayaklar omuz genişliğinde, dizler rahat. Kollarınızı önce bir tarafa, sonra diğer tarafa doğru çevirin. Üst vücudunuzu bükerken omuzların ve kalçaların hareket etmesine izin verin. Kolların serbestçe hareket etsin. Bir iki dakika daha devam edin. Ardından, kuyruk kemiğinizi, tüm pelvisinizi ileri ve geri, ileri ve geri, en az bir dakika daha sallamaya başlayın. Peki!

YEŞİL BİTKİ ENERJİSİNİN RENGİDİR

En derin yeşili olan bitkiler size en fazla enerjiyi verir. Günlük bir bardak ısırgan infüzyonu sinirlerinizi kablolamadan enerjiyi artırır. Isırgan, adrenalleri güçlendirir, daha az zararla daha fazla stresi tolere etmenizi sağlar. Ve bağışıklık sisteminizi de besler.

Bunu yapmak için :

  • Bir ons kuru ısırgan yaprağını dörtte bir kavanoza koyun.
  • Üzerine kaynar su doldurun.
  • Sıkıca kapatın ve en az dört saat dik (gece boyunca iyi).
  • Süzün ve için.
  • Kalanı soğutun ve 36 saat içinde tüketin.

(Artıklar ev bitkileriniz için saç durulama veya gübre olarak kullanılabilir.) Her hafta birkaç litre ısırgan otu infüzyonu içiyorum. Bütün gün öğretmek ve her akşam saatlerce yazmak için gerekli enerjiye sahip olmamı sağlıyor.

YULAF SAMANI

Oatstraw infüzyonu, ertesi gün için, özellikle duygusal bir roller coaster'a binerken, derin enerji üretir. Oatstraw sinirleri besler, kaygıyı hafifletir ve belirsizlikle yaşama yeteneğimizi geliştirir. Bir litre kaynar suya yulaf ezmesi kullanarak ısırgan infüzyonu gibi yapın. Sıcak veya soğuk, bal veya miso veya istediğiniz herhangi bir ilave (meyve suyu, kahve, viski) ile içmek için Tamam. Bitki materyalini süzme şansınız olmasa bile, infüzyonu 4-8 saat demlendikten sonra soğutmayı unutmayın.

FAZLA YE

Yemek yemek için çok yorgun olduğunuzda, daha fazla yorulursunuz. (Bu yaşlı bir eşin masalı gibi geliyorsa, yaşlı eşlerin bilge kadınlar olduğunu unutmayın. Ancak, aslında, en son bilimsel düşünce.) Günde en az bir iyi yemeğe ek olarak, saatte yüksek kaliteli atıştırmalıklar yiyin.

Aksine görünmesine rağmen, St. Joan's wort ( Hypericum ) tentürü sinirleri gevşetir, ancak enerjiyi artırır. Bir doz, yatmadan önce dahil olmak üzere günde birkaç kez 25-30 damladır. Daha iyi uyuyacak, daha az ağlayacak ve daha fazla enerji ve hayata daha parlak bir bakışla uyanacaksınız.

Zencefil ve tarçın gibi ısınma bitkileri enerjiyi artırır (ancak sıcak basmaları da artırabilir). 1 bardak / 250 ml kaynar su ve bunlardan herhangi birinin 1 / 2-1 çay kaşığı (1-2 gram) toz ile bir çay yapın.

Çok yorgun kadınların daha fazla yakıta, yani diyetlerinde daha fazla yağa ve yağların da doğal E vitamini kaynakları olması gerekir: avokado, fıstık ezmesi, ayçiçeği çekirdeği, tahin ve zeytinyağı iyi gıda kaynaklarıdır. E vitamini açısından zengin otlar arasında ısırgan otu, deniz yosunu, karahindiba ve su teresi bulunur.
B vitaminleri enerji üretir. Kepekli tahıllar, organ etleri, tatlı patates, avokado, yumurta sarısı, balık ve peynir altı suyunda bulun. Hem yulaf ezmesi hem de ısırgan otu infüzyonları, kırmızı yonca çiçeği infüzyonu, nane yaprakları ve çemen tohumu gibi iyi B vitamini kaynaklarıdır.

Düşük potasyum, demir ve iyot seviyeleri yorgunluğa katkıda bulunur. Kereviz, lahana, yosunlar, ısırgan otu infüzyonu ve kırmızı yonca infüzyonu mükemmel potasyum kaynaklarıdır. Pekmez, çikolata, deniz yosunu, ısırgan otu infüzyonu ve karahindiba yaprakları mükemmel demir kaynaklarıdır. İyot için deniz yosunu parlar, ancak deniz yosunu ile döllenmiş bahçelerde yetiştirilen deniz tuzu, mantar ve yeşillikler de önemli miktarlar sağlar.

ÖNLEMEK

Bazı kadınlar dondurulmuş veya çiğ yiyecekler yedikleri günlerde daha fazla yorgunluk bildirir. Geleneksel Çin Tıbbı, çiğ veya soğutulmuş gıdalar, özellikle soğuk içecekler ve çiğ meyve suları yemenin yorgunluğa katkıda bulunduğunu söylüyor, çünkü iç enerjinizi sindirmeden önce ısıtmak için kullanmanız gerekiyor. Ne kadar yorgun olursanız, bitkisel infüzyonları ve şifalı çorbaları beslemek gibi iyi pişmiş gıdalara olan gereksiniminiz o kadar fazla olur.

Buğday çimen suyu, yeşil arpa tozu, spirulina ve tüm mavi yeşil alglerden kaçınırım. Hiçbiri ısırgan infüzyonu kadar besleyici değildir ve hepsi çok daha pahalıdır, kendinizi evde yapmak daha zordur ve çok seviyeli pazarlama yoluyla satılma olasılığı daha yüksektir.

Kahve, guarana, kafeinli içecekler ve aşırı miktarda siyah çay veya çikolata gibi “enerji üreten” gıdalar / ilaçlar / bitkisel takviyeler gelecekte daha fazla yorgunluk yaratacaktır.

"Başını üzerime yasla," diye büyüyor Büyükanne Büyümesi. “Bu an için, içimde dinlen. Yeryüzünün enerjisi sizi aşılasın. Enerjim seni taşısın. Kendinizi yeterli bırakın. Bırak."

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı