Bildirimler
Temizle

Yorgun Ayak Parmakları için TLC  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
28 Nisan 2020 16:36  

Yorgun Ayak Parmakları için TLC

Ayaklar: Bizi gitmek istediğimiz her yere ve her yere götürüyorlar, ama aynı zamanda çok fazla istismar ediyorlar. Tipik bir yürüyüş günü ayağınıza birkaç yüz tona eşit bir kuvvet uygular.

Yorgun ayak parmaklarınızı canlandırmanın en iyi yollarından biri pedikürdür - evde veya spada. Çünkü ayakların kendini iyi hissettiğinde, tüm vücudun yenilenmiş ve enerjik hissediyor.

Yakın zamanda yapılan Amerikan Podiatrik Tıp Derneği anketine göre, kadınların yüzde 25'i evde pedikür yaparken, yüzde 34'ü salon veya spa pedikürlerine maruz kalmıştır. Hangi yolu ayaklarınızı şımartın, güvenli bir şekilde yapın. APMA üyesi ayak hastalıkları uzmanı Dr. Marlene Reid'den bazı ipuçları:

1. Tabanı yatıştırın. Topuklar, toplar ve ayaklarınızın kenarlarındaki nasırları yumuşatmak onları daha iyi hissettirir. Pomza taşı, ayak eğesi veya ayak ovma kullanın. Zeytinyağı ve deniz tuzunu birleştirerek kendi ovma işleminizi yapabilirsiniz. Çok fazla cildi çıkarabilen ve yanlış kullanıldığında enfeksiyona ve kalıcı hasara neden olabilecek bir tıraş makinesi kullanmaktan kaçının.

2. Kurutun. Ayakları ıslattıktan sonra, ovma veya diğer ürünleri iyice duruladığınızdan ve ayakları kurulayın. Ayak parmakları arasındaki neme dikkat edin, bu da sporcunun ayağına veya diğer mantar enfeksiyonlarına yol açabilir.

3. İpuçlarını kesin. Ayak tırnaklarının her parmağın üst kısmının hemen üstüne kesilmesi gerekir. Tırnakların köşelerde kıvrılmadığından veya yuvarlanmadığından emin olmak için düz bir ayak tırnağı makası kullanın.

4. Temiz bir süpürme yapın. Altında sıkışmış kirleri temizlemek için tırnakların altına tahta veya kauçuk manikür çubuğu sürün. Çok nazik olun ve tırnağınızın altında temizlemek için asla keskin bir alet kullanmayın, aksi takdirde cildi delip enfeksiyona karşı savunmasız bırakabilirsiniz.

5. Onları şekillendirin. Tırnakları tırnak törpüsü ile doldurarak tırnak kenarlarını pürüzsüz hale getirin. Tırnağın köşelerini büyük ölçüde yuvarlamadan tırnağın kenarını düzeltmek için hafifçe bir yönde eğeleyin; ileri geri görme.

6. Kütikül bakımı. Kütikülleri bir kütikül kremi veya el kremi ile nemlendirin, ardından bunları kauçuk kütikül itici veya manikür çubuğu ile hafifçe itin. Kütiküller vücuda giren bakterilere karşı koruyucu bir bariyer görevi görür ve asla kesilmemelidir.

7. Cilalayın. Oje nemi kilitler ve çivi veya tırnak yatağının “nefes almasına” izin vermez. Ayak parmaklarını sadece sağlıklı tırnaklarınız varsa boyayın ve aseton olmayan bir oje ile düzenli olarak cila alın.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı