Bildirimler
Temizle

Tumescent Abdominoplasti Nedir  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
25 Nisan 2020 13:15  

Tumescent Abdominoplasti

Plastik cerrahi kesinlikle tıbbi bir prosedürdür, ancak bunun sanatsal bir unsuru da vardır. Bu bizi şişen abdominoplasti konusuna getiriyor.

Tumescent Abdominoplasti

En popüler liposuction yöntemlerinden biri, şişen abdominoplastidir. Egzersiz ve geleneksel diyet programlarına dirençli olan lokal alanlarda aşırı yağ birikintilerini kalıcı olarak gidermek için yaygın olarak uygulanan kozmetik cerrahi bir prosedürdür. Tumesent Abdominoplasti ayrıca morbid obeziteden muzdarip hastalar için tavsiye edilir.

Tumescent abdominoplasti, çıkarılacak yağ alanlarını doldurarak ve şişirerek kalıcı sonuçları garanti etmek için gelişmiş tekniklerin kullanılmasını içerir, bu nedenle şişen, tam anlamıyla "şişmek" anlamına gelen şişirici adı. Tumecent abdominoplasti, cerrahi işlemden önce büyük hacimlerde yağlı alanların özel bir çözelti ile doldurulmasıyla gerçekleştirilir. Cerrahlar tarafından kullanılan çözüm, ameliyatı kolaylaştıran ve bazı kişiler için riskli olabilecek ağır intravenöz sedasyon veya genel anestezi kullanımını önleyen lokal bir anestezi etkisine sahiptir. Ek olarak, çözelti kan damarlarını daraltan adrenalin yapar, kanamayı diğer liposuction yöntemlerine kıyasla ihmal edilebilir miktarlara düşürür.

Kanüller adı verilen küçük tüpler sayesinde hasta, yağı hızlı bir şekilde iyileşmeyi kolaylaştıran güvenli bir şekilde emen bir emme şırıngasına veya cihaza bağlanır. Çok spesifik alanlarda çıkarılan yağ birikintileri, cerrahın hassas aletler yardımıyla sanatsal olarak herhangi bir vücudu yeni bir şekle sokmasına izin verir.

Tumecent abdominoplastide çok az ağrı vardır. Çoğu klinik, hafifletmek için sakinleştirici müzik dinlemek veya dostça konuşma gibi doğal terapiler kullanır; bu, bazı ağrıların ortaya çıkabileceği zaman olan çözümdür. Yağ birikintileri üzerindeki çıkarma ve şekillendirme prosedürü kendi başına ağrıya neden olmaz.

Bu kozmetik ameliyatı geçiren hastalar genellikle prosedüre derin masaj seansı ile karşılaştırılabilir olarak atıfta bulunurlar. Prosedür lokal anestezi altında gerçekleştirildiğinden, hasta sonuçları optimize etmek için gerekirse pozisyon değiştirerek cerrah ile işbirliği yapabilir. Geleneksel invaziv liposuction ile karşılaştırıldığında, bu ciddi bir gelişmedir.

İşlemden önce uygulanan çözeltinin anestezik etkisi genellikle yaklaşık 24 saat sürer, bundan sonra hastalar genellikle 1 veya 2 hafta sonra kaybolan hafif ağrı yaşayabilir. Kuru teknik, ıslak teknik, Ultrasonik Destekli Liposuction (UAL), Güç Destekli Teknikler (PAL), vb. Dahil olmak üzere tüm abdominoplasti tekniklerinden Tumescent Abdominoplasty, günümüzde mevcut olan en güvenli liposuction yöntemidir.

Yağ bölgelerinde elde edilmesi zor olan bir prosedürü düşünüyorsanız, şişen abdominoplasti mükemmel bir seçenek olabilir. Prosedürün durumunuza uygulanabilirliğini plastik cerrahınızla görüştüğünüzden emin olun.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı