Bildirimler
Temizle

Saçınıza Çok Fazla Renk Ne Yapar  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
24 Nisan 2020 12:57  

Saçınıza Çok Fazla Renk Ne Yapar:

Elbette, hepimiz ara sıra her zaman görünümümüzü değiştirmek istiyoruz ve bazen saç rengimizi de değiştirmeyi içeriyor. Ancak, saç rengini tamamen cansız hale getiren ve sık sık renklendiren saçlarını cansız ve onarımın ötesine zarar veren birkaç maceracı ruh var.

Orada sadece saçlara minimum zarar veren birçok profesyonel saç boyama sistemi olsa da, birçok kişi hala evde uygulayabilmeleri için mağazalardan saç rengi satın almakta ısrar ediyor. Çoğu durumda, bu tür saç rengi aşırı hasara neden olur ve çok sık kullanırsanız, kabusa dönüşebilir.

Gördüğünüz gibi, saç rengi saçınızın yapısını değiştiren bir kimyasaldır. Her renklendirdiğinizde, saçınızın dış katmanı yükseltilir, böylece renk saç teline itilebilir. Sonraki her bir renklendirme ile, bu dış tabaka doğal ve sağlıklı konumuna yaklaşmayı giderek zorlaştırır.

Saç katmanı hasarını ilk önce alan bu katman. Ayrıca saç renginizin parlaklığından ve canlılığından sorumlu olan bu katmandır. Çok fazla renklendirirseniz, önce saç telinizin pürüzlü dış katmanından donuk veya kuru bir görünüm fark edeceksiniz.

Saçınızın sağlıklı ve parlak görünmesine ek olarak, dış katman veya kütikül katmanı da renginizi tutmaktan sorumludur. Düzgün kapanmayı reddettikten sonra, renginiz solmaya başlar ve zamanla tamamen yıkanır. Saçınızı tekrar renklendirmeye çalışmak, sadece hasarlı alanlardan her zaman sızan renkle geçici bir düzeltme olacaktır.

Tüm bu hasar sinyallerini görmezden gelir ve saçınızı renklendirmeye devam ederseniz, sonunda saç tellerinizin tüm makyajını parçalayacaksınız. En iyi ihtimalle saç kırılganlaşır ve kırılır. En kötüsü, lapa dönüşecek ve gözlerinizin önünde parçalanacaktır.

Tüm bu korkunç saç rengi sonuçlarının gerçeklik haline gelmesini önlemek için, saçlarınızın iyileşmesi için renkler arasında yeterince zaman bıraktığınızdan emin olun. Saçlarınız kısa olmadıkça en az 6 ay boyunca ciddi renk değişiklikleri yapmamaya çalışın. Ayrıca, saçlarınızı her bir renk rötuşu için kökten uca renklendirmeyin. Kökleri sadece uçlara daha fazla zarar vermemek için renklendirin. Ve ihtiyacınız olduğunda bu süsleri alın.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Sessiz Beğendi
Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı