Bildirimler
Temizle

Ruj'da neler var  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
24 Nisan 2020 13:19  

Ruj'da neler var?

Son zamanlarda, ruj uygularsam yüzümün normal boyutunun iki katına çıkacağını anladım. Rujları sildiysem, başımı neredeyse normal şekline geri getirebilirdim. Rujda ne olduğunu anlamak için çok zamanım yoktu ama onu kokuya ve içerik listesindeki bazılarına bıraktım.

Bir gün ruj sürmekten o kadar bıktım ki, öğrenmek için bir eczaneye gittim. Küçük kızımı aldım. Makyaj koridorunda kaldıktan birkaç dakika sonra, kızımın kafasının normal boyutunun iki katına çıkmasına ve rujunun bile olmamasına başladı. Tezgaha gittim ve kıza sordum, hem kendim hem de kızımın alerjik reaksiyonları yapmak için ruj ve makyajda ne vardı? Belli bir markanın içeriğinde ne varsa ona sahip olmayacağını düşünerek hala o noktadaydım.

Bana gülümsedi, hiç kimsenin sözlük olmadan gerçekten okuyamayacağı malzemeler kitabını göstermeye başladı ve sonra benden kızıma baktı ve sonunda “Rujdaki ışıltı, yerdeki balık ve kabuklu deniz hayvanlarından geliyor. Çıkmadı ve ruj bileşenlerinde bunu söylemiyor. ”

Neredeyse bayılıyordum. İnsanların anaphalaksis tipi bir alerji olarak sahip oldukları bir şeyin tüm makyajda işaretlenmediğine inanamadım.

Hala ısrar ettim. “İçinde ne tür bir şey yok?” Diye sordum, otuz markadan birinin bana bir mola vereceğini varsayarak.

"Hiçbiri," diye temin etti bana. “Yine de işaretlenmiş değil. Bunun için büyük bir kelime var. ”

"Dudak parlatıcısı ne olacak?" Diye sordum.

“Hayır,” dedi. Balina balina. Üzgünüm. Alerji ilacı beş koridorda. ”

Böylece, biraz ilaç ve temiz hava almaya gittik. Bu haber bana gerçeği gönderdi. Bu neden medyada değil? Neden kimse rujda ve diğer birçok makyajda ne olduğunu bilmiyor? Potansiyel olarak her türlü erkek ve bayinin sadece dudaklarını tazeleme risklerini bilmediğini fark ettim. Öpüşebilirlik faktörü nedeniyle erkeklerden bahsediyorum.

Arkadaşlarla ve akrabalarla konuşmaya gittim. Biliyor musun…? Kimse yapmadı. Sadece son zamanlarda bahsettiğim şey hakkında bilgi sahibi olan biriyle tanıştım. Babası tüm çalışma kariyeri boyunca bir ruj fabrikasında çalıştı.

Bir makyaj çizgisi, içinde hayvansal yan ürünler olmadığını özellikle belirtmedikçe, ışıltı büyük olasılıkla öğütülmüş balık ve deniz ürünlerinden kaynaklanır. Görünüşe göre deniz ürünlerini dahil etmeyi hedefliyorlar ama denizdeki diğer canlılarla büyük bir ağda yakalanan ton balığı gibi, aynı sorun.

Alerjisi olanlar için Mary Kaye gibi bu garantiye sahip kozmetik şirketlerini arayın. Body Shop gibi hayvansal yan ürünlere söz vermeyecek başka satırlar da var. Bu alerjiye sahip olmasanız da, çocuğunuzun bu alerjiye, kocanıza, erkek arkadaşınıza veya iş arkadaşlarınıza sahip olabileceğini unutmayın.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Sessiz Beğendi
Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı