Bildirimler
Temizle

Parlak bir cilt elde etmek için  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 202
28 Nisan 2020 16:29  

Parlak bir cilt elde etmek için en iyi sekiz ipucu!

Genç, taze, sağlıklı ve ışıltılı! İster on altı ister altmış olun, cildinizin böyle olmasını istersiniz. Hedeflerinize nasıl ulaşmaya çalışıyorsunuz? En iyi cilt bakım ürünlerini almayı mı öneriyorsunuz? Yoksa pahalı ilaçları mı hedefliyorsunuz? Şimdilik beklemeye alın. Doğal cilt bakımı ile cildinizin dokusunu iyileştirebilirsiniz.

Cilt bakımı güzelliği için ücretsiz ipuçlarına gitmeden önce, cilt tipinizi öğrenin. Cildinizin tipi normal, kuru, yağlı, hassas veya karma olabilir. Arkadaşlarınız normal cilde sahip insanların 'şanslı' kişiler olduğu konusunda ısrar edebilir. Ancak, cildini kesinlikle görmezden gelmeleri gerektiği anlamına gelmez. Doğal cilt bakım yöntemlerinin cildinizi iyileştirmede uzun bir yol kat edebileceğini unutmayın. Şimdi, aşağıdaki ücretsiz cilt bakımı ipuçlarını inceleyelim:

1. İpucu: Cildinizi Temizleyin

İşe giderken ağır makyaj uyguluyor musunuz? Ardından, işyerinden döndükten sonra makyajı çıkarmayı unutmayın. Rüzgara, güneşe, kirliliğe ve hatta klimaya maruz kalmanız cildinizin gözeneklerini tıkayabilir. Cildinizi temizlemek için güzellik uzmanına koşmanız gerekmez. Sadece bir parça pamuk yünü sütün içine daldırın ve cildinizi silin. Pamuk yünü badem yağına daldırabilir ve cildinizi gözlerinizin altında temizleyebilirsiniz.

2. İpucu: Sağlıklı Yemek Yiyin

Çikolata, şekerleme, patates kızartması ve pizza! Onlar kadar lezzetli olan bu gıda maddeleri cildinizin düşmanları olarak kabul edilir. Lekelere ve cildinizi yağlı hale getirebilirler. Gerçekleri sindirmek zordur, ancak cildinizin daha iyi olması için bu lezzetlerin alımını azaltın.

3. İpucu: Düzenli Egzersiz Yapın

Tatsız su teninizi iyileştirmeye çok yardımcı olabilir. Sekiz bardak su ile birlikte düzenli egzersiz ten renginizi olumlu etkileyebilir. Ne tür egzersizler? Yürümek, koşmak, koşmak ve hatta spor yapmak bile cildiniz üzerinde istenen etkiye sahip olabilir.

4. İpucu: Ölü Deri Hücrelerinizi Değiştirin

Ölü cilt hücrelerini göz ardı etmeyin. Ölü cilt hücrelerinizi değiştirmek için haftada en az iki kez peeling yapmanız gerektiğini unutmayın. Kırık kılcal damarlarınız var mı? Bu durumda, peeling yapmadan önce dikkat edilmelidir.

5. İpucu: Güneşe Maruz Kalmayı Azaltın

Sıcak güneşin kötü etkilerinden kaçmak mümkün mü? Güneşe maruz kalmak cildinizi lekeler ve erken kırışıklıklar ile terk edebilir. 10:00 - 15:00 arasında dışarı çıkmak zorunda mısınız? Bu durumda, doğrudan güneşe maruz kalmamak için güneş gözlüğü ve geniş kenarlı şapkalar takın.

İpucu 6: Doğal Nemlendirici Kullanın

Ortamınız kirleticiler ve tozla çevrili mi? Ardından, doğal bir nemlendirici kullanmanız daha iyi olur. Bu nemlendiriciler cildinizi koruyabilir ve nemlendirebilir. Evde besleyici bir maske nasıl hazırlanır? Beyaz kozmetik kili püresi muzla karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Birkaç dakika sonra yıkayın.

İpucu 7: Kozmetiklerin Aşırı Kullanımından Kaçının

Kozmetiklerin aşırı kullanımı cildiniz ve sağlığınız üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. İnsanlar kozmetiklerin çoğunun parabenler gibi tehlikeli kimyasallar içerdiğinden ve kanser için yol açtığından habersizdir. Kanser değilse, bu kimyasallar ciddi alerjilere neden olabilir. Bu nedenle, kozmetiklerin aşırı kullanımını en aza indirmek daha iyidir.

8. İpucu: Sağlıklı Yaşam Tarzı Koruyun

Alkol ve sigara bağımlısı mısınız? Ardından, her türlü cilt problemini alacağınızdan emin olabilirsiniz. Kırışıklıklar ve lekeler cildinizde cennet bulabilir. Sağlıklı bir cilt istiyorsanız alkol ve sigaradan uzak durun. Yorgunluk ve stresi önlemek için serin kalmaya çalışın.

Cildinize bakmak zor bir süreçtir. Proaktif cilt bakımı ile sağlıklı yaşam tarzı cildiniz üzerinde doğru etki bırakabilir. Cildinize iyi bakın ve asla size ihanet etmez.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı