Bildirimler
Temizle

Liposuction Riskleri Hakkında  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
25 Nisan 2020 12:58  

Liposuction'ın Risklerini Anlamak

Liposuction veya herhangi bir plastik cerrahi yapmaya karar verdiğinizde, devam etme kararınıza girmesi gereken birçok faktör vardır. Hangi prosedürü yapmış olmalısınız, ameliyat nerede yapılır, ameliyatınız için hangi doktoru seçmeniz ve makul bir şekilde beklediğiniz sonuç devreye girmelidir. Herhangi bir cerrahide olduğu gibi, riskleri, bu durumda liposuction risklerini de dikkate almalısınız.

Liposuction'ın genel anestezi, vücudunuza invaziv giriş ve manipülasyon gerektiren cerrahi bir prosedür olduğunu hatırlamanız gerekir. Liposuction tekniği, genellikle lidokain adı verilen bir anestezi içeren sıvının liposuction yapılacak alanın derisinin altına pompalanmasını gerektirir. Kanamayı yavaşlatmak için bu sıvıya epinefrin de eklenir ve daha sonra alan kesilir ve söz konusu alana kanül adı verilen içi boş bir alet yapıştırılır. Bu kanül, yağlı materyali çıkarma prosedürünün tamamlanması gereken alandan emen güçlü bir vakuma bağlanır.

Bu süreç risk taşıyabilir. Ameliyatların çok yüksek bir yüzdesi herhangi bir komplikasyona sahip değildir, ancak bazen problemler olabilir. İstatistikler, ölümcül komplikasyonların tüm ameliyatlar için zamanın 20002'sinin meydana geldiğini göstermektedir. Örneğin, 1993-1998 yılları arasında New York'ta liposuction prosedürlerinden beş ölüm meydana geldi. Hastaların sıvı yüklenmesi (alanı uyuşturmak ve hazırlamak için kullanılan sıvıdan), sıvıya ve kan pıhtılarına lidokainden eklenen düşük tansiyon gibi problemlerden öldüğü bildirilmiştir. Yıllar boyunca meydana gelen diğer ölümler, lidokain anestezi ile hastaların aldığı diğer ilaçlar arasındaki etkileşimlerden kaynaklanmıştır. Açıkçası, plastik cerrahınıza hangi ilaçları (varsa) aldığınızı söylemeniz çok önemlidir.

Açıkçası, ölüm liposuction ile nadir bir olaydır, bu yüzden yan etkileri tartışalım. Liposuction yaptıktan sonra morarma, şişme, şekilsiz alanlar gibi yan etkiler görülebilir. Ayrıca beklediğiniz sonucu elde edememe ve sorunları düzeltmek için daha fazla ameliyata ihtiyaç duyabilirsiniz. Cerrahi alanda geçici uyuşma ve skarlaşma da yaygın liposuction riskleridir.

Liposuction yaptırmayı seçmeden önce, potansiyel liposuction risklerini dikkatle değerlendirdiğinizden emin olun. Liposuction ile ilişkili riskleri plastik cerrahınızla tartışın ve bilinçli bir karar verin.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı