Bildirimler
Temizle

Kusursuz Ciltler İçin On Alışkanlık  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 202
5 Mayıs 2020 18:04  

Kusursuz Ciltler İçin On Alışkanlık

1. Kozmesötiklerin kullanımını aşırıya kaçmayın. Alfa-hidroksi asitler (AHA'lar), salisilik asitler, antioksidanlar ve retinoidler içeren giderek daha fazla güzellik iksiriyle, bir temizleyiciyi bir çizgiden bir ovma veya gündüz nemlendiricisi ile bir diğerinden karıştırarak, bir diğerinden gece kremi, -pul pul dökülme ve tahriş. Bu, özellikle derileri tahriş olduğunda renk değişikliğine daha yatkın olan zeytin ve koyu tenli kadınlar için gerçek bir soruna neden olabilir.

2. Egzersiz. Herhangi bir aerobik egzersizinin yirmi ila 30 dakikası size bir ışıltı verecektir. Egzersiz, cilde daha fazla besin getiren kan akışını artırır. Ancak dikkatli olun - yağ ve ter birikmesi, ter bandı akne, folikülit ve dikenli ısı ile sonuçlanabilir. Çözüm: Egzersiz yaptıktan sonra mümkün olan en kısa sürede duş alın.

3. Pul pul dökün. Cildinizi peeling maddeleri ile hafifçe aşındırarak, ölü hücrelerin yüzey katmanını çıkaracaksınız. Daha sonra ince çizgiler daha az görünür olacak ve teniniz parlayacak. Bir mikrodermabrazyon bezi hile yapabilir.

4. Vücudunuzda lekeler olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir ani veya şüpheli görünen yumru, köstebek veya diğer büyüme bir dermatolog görmek için nedendir. Ancak cilt kanseri oranları arttıkça, bir profesyonel tarafından tam bir vücut kontrolüne sahip olmak çok önemlidir - özellikle bebek yağı ve iyot, güneşten koruyucu üründeki bizler için. “Yüksek riskli bir gruptaki - kişisel veya ailede cilt kanseri, çok sayıda mol, açık ten ve / veya açık göz veya saç öyküsü olan insanlar - gençlerinden başlayarak ve muhtemelen yaşından sonra olmamak üzere düzenli kontrollere ihtiyaç duyabilirler. 35, Yüksek riskli bir grupta olmasanız bile, Amerikan Kanser Derneği 20 ila 40 yaşları arasında, insanların her üç ila dört yılda bir cilt muayenesi de dahil olmak üzere kanserle ilgili bir kontrol yapılmasını önerir. 40 yaşınıza geldiğinizde, her yıl cilt muayenesi de dahil olmak üzere kanserle ilgili bir kontrol yaptırmaya başlayın.

5. Sağlıklı Gıdalar Yiyin. Güneş hasarını azaltmaya ve cilt kanseri de dahil olmak üzere bazı kanserlerle savaşmaya yardımcı olan antioksidanlar (A, C ve E vitaminleri) sağlığınız için gereklidir. Günde en az beş porsiyon meyve ve sebze, ayrıca RDA standartlarını karşılayan bir multivitamin ile dolu dengeli bir diyet.

6. yatağa makyaj giymeyin. Hepimiz biliyoruz, ama bazen yine de yapıyoruz. “Gecede kalan fondöten, toz ve allık katmanları gözenekleri tıkayabilir ve akne veya folikülite yol açabilir.” Hafif sabunsuz bir temizleyici ile yatmadan önce hepsini çıkarın.

7. Sivilceleri dikkatlice kullanın. Poking, prodding ve popping, sivilcenin ömrünü uzatabilir ve sorunu daha da kötüleştirebilir. Yara izi ve enfeksiyonun yayılması iki olası sonuçtur. İyileşmeyi hızlandırmak için yüzünüzü temizleyin, ardından temiz, nemli bir bez gibi sıcak bir kompres uygulayın. Daha sonra, salisilik asit, kükürt veya benzoil peroksit gibi bir kurutma maddesi içeren tezgah üstü krem ​​veya losyona daldırın.

8. Bol miktarda uyku alın. Birçoğumuz uyku yoksunluğundan kaçınmamız gereken sekiz ila dokuz saati alamıyoruz. Etkileri tespit etmek zor değildir - göz altı halkaları. Çözüm: Uyku zamanında bütçe, her yönetebildiğiniz zaman kısa bir öğleden sonra uykusu dahil

9. Bol su için. Evet, içme suyu sizi nemlendirir, bu da cildin daha iyi görünmesine ve daha iyi hissetmesine yardımcı olur, ”Gün boyunca standart 6 ila 8 onsluk gözlük alın - daha ağır bir egzersiz yapıyorsanız daha fazla. Ayrıca, yeni şeker ikamelerinin birçoğu dehidrasyon yapıyor, bu yüzden düşük kalsiyum sıvılarına giriyorsanız daha fazla su iç.

10. Doğal Kozmesötikleri Kullanın. Gerçekten güvenli oynamak için, birlikte çalışmak üzere formüle edilmiş bir doğal ürün serisine sadık kalın. Herhangi bir reçete ürünü kullanıyorsanız, dermatoloğunuzdan reçeteli tedavileri tezgah üstü doğal kozmetik ürünlerle nasıl birleştireceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunmasını isteyin. 

 

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı