Bildirimler
Temizle

Hasarlı Saçları Onarmak  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
25 Nisan 2020 13:20  

Sıkıntılı mı? Hasarlı Saçları Onarmak İçin İpuçları

Vücudunuzda ve cildinizde olduğu gibi güzel saçlara sahip olmak işinizi gerektirir. Saçın iyi beslenmeye, minimum strese ve elbette harika bakım alışkanlıklarına ihtiyacı vardır.

Tekrarlanan ağartma, boyama, perma ve düzleştirme saçların donuklaşmasına ve parlaklığını kaybetmesine neden olur. Hasarı önlemek ve saçlarınızı yıl boyunca güzel tutmak için bazı ipuçları:

* Nemlendirin. Uzun saçlarınız varsa, saç kremi saçlarınızı hayat dolu tutmaya yardımcı olabilir. Özellikle soğuk hava kafa derisinin nem dengesini bozabilir, bu nedenle kış aylarında saç kremi kullandığınızdan emin olun.

* Saçınıza spa tedavisi verin. Onarıcı, hoşgörülü güzellik maskeleri söz konusu olduğunda, cildiniz neden tüm eğlenceye sahip olmalı? Kilitlerinize, sıkıntılı saçlar için mükemmel olan bir saç maskesinin yanı sıra ara sıra toparlanması gereken sağlıklı saçlar için lüks bir terapötik kaplıca tedavisi verin.

Örneğin, Nature's Gate besleyici proteinler ve organik botaniklerle yapılmış yeni derin bakım saç maskeleri sunar. Maskeler renkle işlenmiş saçlar için papatya ile gelir; hasarlı saçları canlandırmak için jojoba; aloe vera normal ve kuru saçları nemlendirir; ve bitkisel, tüm saç tipleri için nemlendirici bir maske. En iyi sonuç için, şampuanlamadan sonra iki ila beş dakika boyunca saç maskesini açık bırakın.

* Isıdan uzak durun. Saç maşası ve sıcak rulo gibi şekillendirici ürünleri az miktarda kullanın. Saç kurutma makinesi kullanıyorsanız, saç kurutma makinesini mümkün olan en soğuk ayara getirin ve ısıyı kafa derisinin bir bölgesine uzun süre konsantre etmeyin.

* Saçlarınızı güneşten koruyun. Tıpkı cildiniz gibi, saçlarınız da güneşten zarar görebilir. Bir şapka giyin veya zararlı ultraviyole ışınlarını engellemek için güneş kremi içeren bir saç kremi uygulayın.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı