Bildirimler
Temizle

Hangi Cilt Bakım Ürünleri Size Uygun  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
24 Nisan 2020 13:09  

Hangi Cilt Bakım Ürünleri Size Uygun

Ambalaj güzel olabilir, ancak sorunlu akneyi hafifletmek, ince çizgileri azaltmak, kırışıklıkları yumuşatmak veya teninizi göz kamaştırmak için nem ve yağları yenilemek için bir şey yapmaz. Diğer birçok şeyde olduğu gibi kozmetikler söz konusu olduğunda, içinde önemli olan şey budur.

Bugün mevcut olan ürün seçeneklerinin puanları ve her birinin yaptığı “mucizeler” karşısında bunalmış hissediyorsanız, kozmetolojide kullanılan terimlere ve gerçek anlamlarına daha aşina olmak, hangi ürünlerin sizin için doğru olduğunu ve sizin için doğru olmadığını ayırt etmede yardımcı olabilir.

Kozmetik şirketlerinin, ürünlerinin içerdiği tüm içeriği, konsantrasyon sırasına göre, en küçüğünden en küçüğüne doğru sıralaması gerekir. Bununla birlikte, bazı kozmetik terimler ortalama tüketici için kafa karıştırıcı ve yanıltıcı olabilir; "tamamen doğal" ve "kokusuz" gibi terimler.

Tüm doğal maddeler, kullanılan bileşenlerin bitkiler ve diğer organik malzemeler gibi doğal kaynaklardan elde edildiği anlamına gelse de, kozmetiklere uygulanan terimin kullanımı FDA tarafından düzenlenmemektedir. Doğruluk veya itibar ile ilgilenmeyen bazı kozmetik şirketleri, terimi ürünlerine uygulayarak tüketicileri yanlış yönlendirmektedir.

Yazar ve kozmetik uzmanı Paula Begoun'a göre, “Bensiz Kozmetik Tezgahına Gitme” kitabında, “doğal içeriklerin” cilt için sentetikten daha yararlı olduğuna dair hiçbir bilimsel kanıt yoktur.

Kokusuz olduklarının reklamını yapan ürünler, kullanılan rafine edilmemiş malzemelerden kaynaklanan rahatsız edici kokuyu maskelemek için yine de kokulu bitki özleri kullanabilir. Bu özler ciltte tahrişe veya alerjik reaksiyonlara neden olabilir. O halde kokusuz, sadece ürünün herhangi bir “fark edilebilir” aromadan yoksun olduğu anlamına gelebilir. “Tahriş edici” bir üründe daha güvenilir bir terimdir.

Alkolsüz ürünlerde kurutma yapan “tahıl alkolü” bulunmayabilir. Bununla birlikte, lanolin alkol veya setearil alkol gibi başka alkol formları da kullanılabilir. Hassas cildi olan kişiler için Bayan Begoun, koruyucu listeden hemen önce veya hemen sonra herhangi bir alkol bileşenini listeleyen ürünleri kullanmanızı önerir.

Akıllı kozmetik tüketicisi, ambalaj veya markaya göre değil, içerik içeriğine ve performansa dayalı ürünleri seçecektir. Üst seviye kozmetikler, daha az maliyetli olanlardan daha iyi çalışmayabilir ve aynı markanın başka bir ürünü etkisizken, bir markanın ürünü mükemmel olabilir. Bu nedenle, “marka sadakati” mutlaka tüketiciye fayda sağlamayacaktır.

Birçok mağaza kozmetik şirketi bir araya getirildi. Her durumda, üç farklı “marka adı” taşıyan kozmetik satın alımlarının hepsi aynı kozmetik şirketi tarafından dağıtılabilir. Aslında, mağaza kozmetik hatlarının% 75'inden fazlası şu anda Estee Lauder veya L'Oreal'a aittir.

Kısa ve tatlı hype unutmak için. Herkesin derisi farklı. Sizin için neyin işe yaradığını öğrenin ve ona sadık kalın. Denenmiş ve gerçek ürünler kullanarak, cilt tipiniz için özel olarak hazırlanmış günlük bir cilt bakım rejiminin ardından, yüzünüze benzeri olmayan sağlıklı bir ışıltı verecektir.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Sessiz Beğendi
Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı