Bildirimler
Temizle

Hangi C Vitamini Cilt Hücrelerini Korur  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
25 Nisan 2020 10:42  

Hangi C Vitamini Cilt Hücrelerini Korur?

Kollajen üretimi için C vitamini gereklidir: kelimenin tam anlamıyla bizi tüm formda tutan güçlü bir bağlantı bezi. Kollajen olmadan parçalara giderdik, çünkü bu protein iskelet kemiklerini bir arada tutar, kasları kemiklere tutturur ve iç organlara ve cildin yerlerini terk etmesine fırsat vermez.

C vitamini bizi sedef hastalığı veya güneş yanığı gibi bazı iltihaplanma biçimlerinden kurtarabilir mi?

Olduğu gibi, problem vitaminin kendisinde değil, çözünürlüğünde. C vitamini çözünürlüğü: suda veya yağda çözülüp çözülmediği, böylece hücrenin hangi kısmına nüfuz edebileceğini ve sonuç olarak hücrenin hangi kısmının korunabileceğini belirler.

Doğal C vitamini formu: L-askorbik asit, suda çözülür. Bu nedenle, L - askorbik asit hücrenin içinde konsantre olmasına rağmen, kabuğunu serbest radikallerden koruyamaz. Aynı zamanda güçlü asidik özelliklere sahiptir ve cildi yeterince tahriş eder ve daha sonra 24 saat sonra hızla ayrışır ve gücünü kaybeder.

C vitamininin eter formu, palmiye ağacı yağından izole edilen yağ asidi ile L - askorbik asitten türevidir. Palm asit de denir. C vitamini molekülüne az miktarda hurma yağı eklersek cilt için ideal ilaç ortaya çıkacaktır. Bu durumda eter cildi tahriş etmez ve bu tür C vitamini cildin açık kesimi. Öylesine önemli ki, C vitamininin eter formu yağda çözülebilir; bu nedenle cilt tarafından kolayca emilir.

Böylece, C vitamininin eter formu, ince zarı çevreleyen hücrelere nüfuz edebilir. Hücresel plazmanın zarı ağırlıklı olarak yağdan oluşur. Sonuç olarak, C vitamininin eter formu, serbest radikallere karşı, hücrenin en büyük zarara neden olabilecekleri kısmıdır.

Kararlılık, C vitaminin eter formunun bir başka avantajıdır. Bu yüzden bu formu kremlere ve losyonlara eklemek mümkündür ve aylarca ve hatta yıllarca, tamamen bozulmadan veya kaybetmeden hareket etme yeteneğini koruyacaktır. antioksidan etki.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı