Bildirimler
Temizle

Etnik Cilt Durumları  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 202
25 Nisan 2020 13:22  

Etnik Cilt Durumlarında Tedavi

Bir ürünün yüz temizleyici veya nemlendirici olduğunu belirtmesi, sizin için doğru ürün olduğu anlamına gelmez. Birçok insan, aynı cilt bakım rejiminin, etnik olmayan cilt tiplerinde olduğu gibi Afrikalı Amerikalılar ve Hispanikler üzerinde de çalıştığını düşünüyor.

Ancak etnik cilt koşullarında uzmanlaşmış bir dermatolog olan Dr. Angelo P. Thrower gibi uzmanlara göre, bu cilt sadece son zamanlarda ele alınmaya başlayan benzersiz zorluklar sunuyor. Sıkça sorulan bazı etnik cilt bakımı sorularına şu yanıtları sunmaktadır:

S: Etnik cilde özgü bazı sorunlar nelerdir?

C: Etnik cilt, koyu lekeler ve cilt renginden akneye, tıraştaki şişlik ve boyunda yumrulara kadar benzersiz bir sorun setine eğilimlidir.

S: Cildime nasıl bakım yapılacağını belirlemenin ilk adımı nedir?

C: Ne tür bir cildiniz olduğunu öğrenerek başlayın. Üç genel cilt tipi vardır: Parlak ve engebeli hissedebilen yağlı cilt; yağlı ve biraz kuru olan birkaç bölgeye sahip normal / karma cilt; ve ölü cilt birikimi nedeniyle mat yüzeylere sahip olma eğilimi olan kuru cilt. Yağlı cildin birçok büyük gözenekleri vardır, normal / karma cildin orta sayıda görünür gözenekleri vardır ve kuru ciltte varsa az sayıda gözenek vardır.

S: Cilt koşulları siyah beyaz cildi farklı etkiler mi?

C: Bazen. Siyah cilt, kuru ve dokunuşa sert olan foliküler heyecan veya saç yumruları üreterek cildin hastalığa tepkisini abartma eğilimindedir.

S: Nasıl bir tedavi seçerim?

C: Özel cilt tipiniz için üretilen ürünleri arayın. Örneğin, Dr. Thrower, Heritage Skin Care adlı etnik cilt için bir ürün serisi geliştirdi. Melazma veya koyu lekeler ve koyu lekeler gibi renk derisindeki yaygın sorunları tedavi etmek için özel olarak formüle edilmiştir. Çizgi ayrıca kuru cildi ve hem siyah hem de beyaz ciltte yaygın olan akne hastalığını tedavi etmek için formüle edilmiştir, ancak bir kişinin cilt rengine bağlı olarak tedaviye farklı tepki verir.

S: Yanlış ürün kullanılırsa cilde ne olabilir?

C: Çoğu insanın cildi göz çevresinde, burnun köşesinde ve ağız çevresinde yağlı değildir. Bu alanlar etnik ciltte kurutma ürünlerine maruz kalırsa, tahriş, cilt renk değişikliği ve yumru oluşumu muhtemeldir.

? S. Koyu tenim varsa, yine de güneşe dikkat etmem gerekiyor mu?

C: Siyah ten bile yanıyor ve yanıyor ve korunması gerekiyor. Güneşli olsun ya da olmasın, her dışarı çıktığınızda en az 15 SPF'li güneş kremi kullanmak iyi bir fikirdir.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı