Bildirimler
Temizle

Domates - Cilt Bakımı İçin Çok Faydalı  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
28 Nisan 2020 16:35  

Domates - Cilt Bakımı İçin Çok Faydalı

Antioksidanların varlığı nedeniyle birçok sağlık yararı olan önemli bir sebzedir. Bu antioksidanlar domateslere parlak kırmızı renk verir. Domatesdeki kalori içeriği çok daha azdır ve birçok insan arasında favori yapar. Ayrıca her şekilde size yardımcı olmak için lif, C vitamini, E, K, B1, B6, B3, B2, demir, manganez, potasyum ve karoten ve çok daha fazlasını içerir.

Domates Cilt Bakım Tarifleri

Domates cildinize çok yardımcı olur. Güneşe girerseniz ve o zaman bronzlaşırsanız, kolay bir çözüm var. Cildinizin etkilenen bölgelerine uygulanacak salatalık ve domates suyu karışımını hazırlayın. 10 dakika boyunca saklayın; daha sonra temiz suyla yıkayın. Farkı göreceksiniz.

Herkes deri döküntülerine sahip olabilir ve bu döküntülerin ana nedeni silikon eksikliğidir. Bu sorun, iyi miktarlarda filiz, domates ve diğer sebze ve meyvelerle aşılır.

Yüzünüze ve boynunuza uygulanacak bal ve domates suyu karışımı yapın. 15 dakika sonra yıkayın ve birkaç dakika içinde aynanın önünde parlayan bir yüz göreceksiniz.

Parlayan ciltler için başka bir tarif 2 çay kaşığı domates suyu ve 4 çay kaşığı peynirin karışımıdır. Cildinize iyi uygulayın ve farkı görmek için 15 dakika içinde yıkayın.

Bu tarif, yağlı ciltlere, açık gözeneklere ve siyah noktalara sahip olan herkes içindir. Domates, yüzün temizlenmesine yardımcı olan potasyum ve C vitamini içeren asidik bir özelliğe sahiptir. Dilimlenmiş bir domates parçasını cildinize sürün ve on beş dakika bekletin. Bu gözeneklere yardımcı olur. Daha sonra su ile yıkayın.

İyi bir cilt için domates hamurunu günlük olarak yüzünüze yayın. 1 saat boyunca saklayın ve ılık suyla yıkayın. Düzenli olarak yapılırsa sonuçlar görülecektir.

Domates losyonu, genişlemiş gözeneklerin büzülmesine yardımcı olur ve bu 2 veya 3 damla limon suyu ile karıştırılmış domates suyu kullanılarak yapılabilir. Bu çözeltiyi yüzünüze uygulayın ve sonra 15 dakika boyunca yıkayın.

Güneş yanığını gidermek için harika bir tarif, 4 yemek kaşığı ayran içine 2 çay kaşığı domates suyu ekleyerek yapılabilir. Tüm cildinize uygulayın. 1/2 saat tuttuktan sonra yıkayın.

Domates ve süt kullanarak kolayca ev yapımı bir temizleyici yapabilirsiniz. Hamuru süzerek domates suyu kullanın ve eşit miktarda sütle karıştırın. Bunu her gün kullanılmak üzere buzdolabında saklanabilen bir şişede saklayın. Parmak uçlarınızı kullanarak yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın.

Uyarı: Bu makalenin okuyucusu, bu makaledeki tariflere ilişkin talimatları uygularken tüm önlemleri almalıdır. Alerjiniz varsa bu ürünlerden herhangi birini kullanmaktan kaçının. Sorumluluk, siteye veya yazara değil, okuyucuya aittir.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı