Bildirimler
Temizle

Cilt Sağlığı Hakkında  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
25 Nisan 2020 11:07  

Ailenizin cilt sağlığına dikkat etmenin tek zamanı kış değildir. Güneş, klor ve hatta klima, cildin doğal nemini azaltarak kuru ve rahatsızlık hissi verebilir. New York Şehri Kozmetik Dermatolog ve NYU Tıp Fakültesi Dermatoloji Doçenti Profesörü Deborah S. Sarnoff, ailelerin “kaşıntıları” uzak tutmasına yardımcı olmak için şu ipuçlarını sunuyor:

Havuzda-Son çalışmalara göre, klorlu veya deniz suyunda yüzmek, cilt nemlenmesinde yüzde 20 azalmaya neden olur, bu da kuru ve kaşıntılı cilde yol açabilir. Daha da kötüsü, rahatsızlık hissi yüzdükten sonra dört saate kadar sürebilir. Yulaf ezmesi ile formüle edilen Eucerin Sakinleştirici Krem, kaşıntılı, kuru, havuz sonrası cildi tedavi etmek için kullanılır. 24 saat boyunca nemlendirildiği klinik olarak kanıtlanmıştır, yani havuzda ne kadar dips alırsanız alın, cildiniz nemlendirilmiş ve sağlıklı hissedecektir.

Bacaklarını tıraş eden Bath-Women'ta tıraş sonrası tahriş ve kuruluğu gliserin içeren kalın bir nemlendirici ile sakinleştirebilir. Dr. Sarnoff, nemi cilde kilitlemek için duştan veya banyodan hemen sonra bir nemlendirici uygulanmasını önerir. Cilt özellikle tahriş olmuşsa, etkilenen bölgeye Aquaphor gibi yatıştırıcı bir merhem sürün.

Evde Havalandırma, evinizdeki ve cildinizdeki havadaki nemi uzaklaştırabilir. Bu kuru cilt anları için etkili el ve vücut nemlendiricilerini evde tutun ve eviniz için bir nemlendiriciye yatırım yapmayı düşünün.

Him-Men için sık sık sıcak havalarda gömleklerini çıkarır, bu da daha kuru cilde yol açabilir. Sıcaklık yükseldiğinde, dermatologlar kremler ve merhemler gibi daha ağır, “daha ​​yağlı” nemlendiricilere tavsiyelerde bulunurlar, çünkü bunlar cildin nemini tutmada ve kuru alanların iyileşmesine yardımcı olur.

Çocuklar İçin Nemlendirici bir yaz kampıdır. Çocuk doktorları, kuru cilt kaşıntısını yatıştırmak için yulaf ezmesi içeren ve aynı zamanda tahriş edici olmayan nemlendiriciler kullanmanızı önerir, bu nedenle hassas cilt ve egzamaya sahip çocuklar için güvenlidirler.

Nemlendirici özellikle sıcak aylarda çocukların cildi için önemli olabilir.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı