Bildirimler
Temizle

Cilt Bakımı İçin Karpuz  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
25 Nisan 2020 11:05  

Karpuz susuzluk gidericiden daha fazlası olarak adlandırılabilir. Adında sıralanan pek çok faydası ile birçok insan için en sevilen meyvelerden biri olarak belirtilmesi tesadüf değildir. Zevkinize bağlı olarak taze meyve suları, smoothies ve turşu gibi birçok formda kullanılmıştır. Yağ ve protein açısından zengin olduğu için favori atıştırmalık olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

Günlük karpuz porsiyonları uzun vadede size yardımcı olacaktır. Astım, ateroskleroz, diyabet, kolon kanseri ve artrit gibi durumlarda size yardımcı olur. Doğanın en iyi antioksidan kaynağına sahiptir. Bu antioksidanlar vücuttaki serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olur. Serbest radikaller vücudunuza çok fazla zarar verebilir.

Karpuz derideki lekeleri gidermek için çok yararlıdır. Kızılderili'nin değerli armağanlarından biri olarak adlandırıldı. A, B ve C vitaminleri bakımından zengin olan cildi taze, parlak ve nemli tutar. Meyvelerdeki asitler pul pul gibi davranır.

Karpuz tohumu yağı da vücudunuz için faydalıdır. Omega 6 ve omega 9 esansiyel yağ asitlerinin varlığı cilde son derece yardımcı olur. Bu yağ, cilde kolayca nüfuz eden ve sebum birikimini çözen çok iyi bir emme seviyesine sahiptir.

Nemlendirici özellikleri nedeniyle cilt bakımı için iyi bir yöntemdir. Yağsız yağ, cildin elastikiyetini yenileyerek cildinizi yumuşatmaya yardımcı olur. Masaj yağı, bebek yağı, yüz bakımı, yüz kremleri, tuz fırçaları, duş banyosu ve saç yağı olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bazı Güzelleştirici Tarifler

Karpuz Toneri

1 su bardağı karpuz, 2 yemek kaşığı gerekir. cadı fındığı (bir çalı) ve 2 yemek kaşığı. Su.

Hazırlanışı: Karpuz parçalarını bir karıştırıcıda karıştırın. Sıvıyı süzün. Karışık suyuna cadı fındığı ve su ekleyin. Bu suyu bir pamuk topu kullanarak yüzünüze batırın. Bu karışım şeker ve A ve B gibi vitaminler açısından zengindir. Güçlü büzücü özellikleri ve su içeriği size taze ve temiz bir yüz kazandırır.

Pul Pul Olarak Çalışır

Bir bardak karpuz parçasını ezin ve ardından bu macunu yüzünüze uygulayın. 10 dakika dinlenebileceğiniz bir yer bulun. Daha sonra durulayın. Cildi temizlemeye ve sıkılaştırmaya yardımcı olan doğal bir yüz germe işlemidir.

Kuru ciltler için

Muzla karıştırılmış bir bardak karpuz parçasını ezin. Muz, karpuzun etkisini artıran bir bağlayıcı ajan gibi davranır.

Yağlı Ciltler İçin

Yoğurt ve karpuz, yağlı ciltler için mükemmel bir kombinasyondur. Bu karışımı yüzünüze uygulayarak, pul pul dökülme sürecine yardımcı olur. Yoğurttaki laktik asit cildinizde harikalar yaratır.

Uyarı: Bu makalenin okuyucusu, bu makaledeki tariflere ilişkin talimatları uygularken tüm önlemleri almalıdır. Alerjiniz varsa bu ürünlerden herhangi birini kullanmaktan kaçının. Sorumluluk, siteye veya yazara değil, okuyucuya aittir.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı