Bildirimler
Temizle

Cilt Bakım Ürünlerine Son yıllarda Olanlar  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
25 Nisan 2020 10:49  

Cilt Bakım Ürünlerine Neler Oluyor?

Güzellik ürünlerinde pazar son 25 yılda önemli ölçüde büyüdü, ancak son 10 yılda cildimize - liberal olarak uyguladığımız losyonlar, kremler ve iksirlerdeki içeriklere artan bir ilgi vardı - insanımızın en büyük organı bedenler.

Birçok ana akım üreticisi, ürünlerinde hala doğal olmayan bir dizi bileşen içeriyor:

- petrokimya endüstrisinden çıkan atıklar
- kurşun ve diğer ağır metaller
- hayvansal karkaslardan elde edilen ürünler

Bu bileşenlerin çoğuna bilimsel sondaj isimleri verilir. Alaycı bunun tüketiciyi karıştırmak için kasıtlı bir girişim olduğunu söylese de, daha hayırsever bir görüş, bunun doğru etiketleme peşinde yapılmasıdır.

Sağlık konularında artan farkındalık ve içerik ve etiketleme konusundaki karışıklık sonucunda, bu kazançlı pazarın yeni bir sektörü ortaya çıkmıştır. Doğal cilt bakımı ve kozmetik ihtiyacı.

Ama doğal olan ne kadar doğal?

Birçok tüketici doğal içeriklere ihtiyaç duyar, ancak ürün performansında gerekli uzlaşmayı kabul etmeye hazır değildir. Klasik bir örnek Sodyum Lauril Sülfat içeriğidir. Bu, hindistancevizi yağından elde edilen sentetik bir deterjandır ve çok çeşitli şampuanlar, banyo ürünleri, diş macunları ve sıvı sabunlarda görülür. Bu ürünlere hepimizin alıştığı lüks kabarcıkları ve köpüğü veren şey budur. Bir dizi çalışma bu bileşenin zararlı olduğunu ve birçok tüketicinin artık alternatif içeren ürünler aradığını öne sürdü.

Üreticiler daha sonra Sodyum Lauril Sülfattan daha az tahriş edici olarak kabul edilen Sodyum Laureth Sülfat geliştirdi. Bu kınandığında, Amonyum Laureth Sülfat ve Amonyum Lauril Sülfat ikame edildi. Bir kez daha bunlar hindistancevizi yağından geliştirilen sentetik deterjanlardır ve hala tahriş edici olarak kabul edilirler. Bazı çalışmalar da kanserojen olabileceğini öne sürdü.

Tüketiciler biyo-kimya bilgisine sahip olmadıkça, hangi bileşenlerin doğal ve neyin doğal olmadığını anlamak neredeyse imkansızdır. SLS destanı bu karışıklığa bir örnektir.

Bazı “doğal” üreticilerin, içerdikleri bileşenlerin temelde aynı olmasına rağmen, rakip şirketlerin ürünlerini kötülemek suretiyle ürünlerini agresif bir şekilde tanıtmaları ironiktir.

Tüketicilerin kozmetik şişeleri ve kavanozlarındaki gizemli isimlerin arkasındaki gerçek anlamların farkında olmaları ve karşılaşacakları çeşitli takma adlar hakkında kendilerini eğitmeleri gerekiyor.

Doğal ürünler satın almak istemenizin nedenlerine bağlı olarak, bazı bileşenler diğerlerinden daha kabul edilebilir olabilir. Örneğin Lanolin'i ele alalım. Lanolin koyun yünden elde edilir. Koyunlarda yaşayabilecek parazitleri öldürmek için kullanılan çok sayıda kimyasal madde içerdiği gösterilmiştir. Birçok egzama hastası, kimyasallara rağmen, lanolin bazlı ürünlerle tedavinin semptomları azaltmaya yardımcı olduğunu bulur. Lanolin tedavisinin faydaları potansiyel kirleticilerin dezavantajından ağır basar. Bu, bireylerin vermesi gereken bir değer yargısıdır.

Tabii ki, ürünlerinizin doğal olmasını sağlamanın en iyi yollarından biri onları kendiniz yapmaktır. Evde ürün üretimini kolaylaştırmak için organik bazlı bileşenler sağlayan artan sayıda şirket var. Doğal kozmetiklerin evde normal mutfak ekipmanlarından başka bir şey kullanmadan şaşırtıcı derecede kolay olması. Bu, kontrol edilmeye değer bir alternatif olabilir

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı