Bildirimler
Temizle

Cildinizi Kışa Hazırlayın  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 202
26 Nisan 2020 18:06  

Kuru, kaşıntılı ve çatlamış cilt kış mevsimi ile el ele gider. Sıcaklık ve nem değişikliği, iç mekan ısıtması, sıcak duşlar ve banyo, cildin önemli yağlarını ve nemini gidererek cildin kuruluğuna, pul pul dökülmesine ve çatlamasına neden olur. Düşündüğünüzde, kış, önleyici tedbirler olmadan veya daha az önlem alarak kuru çatlamış cilde eşittir.

Banyo - Sıcak su banyosu kolayca yıkanabilen vücut yağını kırar. Sıcak banyodan kaçınamıyorsanız, suyunuza badem, susam veya diğer banyo yağları ekleyin. Alternatif olarak banyo suyunuza süt ekleyebilirsiniz. Yağları yenileyerek yumuşak ve esnek bırakır.

- Temizleyin ve Eksfoliye Edin - Banyonuza başlamadan önce, cildinizi lif kabağı ile pul pul dökün. Güçlü baz içeriklerden ve anti bakteriyel ürünlerden kaçının; Nazik nemlendirici canlandırıcı ürünleri tercih edin.

- Her gün en az 8-10 bardak su için. Cildinizi iyi nemlendirerek cildinizde kuruluk, döküntü ve kaşıntı olmaz. Deriden nemi alan kafeinli içecekleri aşırı kullanmaktan kaçının.

- Düzgün nemlendirin ve cildiniz kış boyunca yumuşak ve esnek kalacaktır. Cildiniz için gerekli vitamin ve nemlendirme özelliklerine sahip nemlendirici kullanın. Duş veya banyodan sonra bir dakika içinde nemlendirici uygulanmalıdır. Nemli cilt, üst katmanlardaki suyu hapseder ve kuruluğu ve kaşıntıyı azaltır.

- Yakında petrol jölesi bulundurun. Nemi kapatmak ve kuru cildi iyileştirmek için bir kısmını sorunlu bölgelere batırın. Vücudun tüm kuru bölgelerine ovalayabilirsiniz. Çok rahatlatıcı bir yedek ikamesidir.

- Mümkünse, iyi dozda B, C & E vitaminleri içeren çoklu vitamin hapı almayı deneyin. Yan etkiler için aşırı doz multivitamin haplarından kaçının.

- Kışın güneş koruyucu kullanın. İdeal güneş kremi hafif, yağsız ve SPF 15'e sahip olanıdır.

- Kış yorgun cildiniz için lüks ve gençleştirici tedaviler için kaplıcalara gidebilirseniz, bunun gibi bir şey yoktur. Spa ve diğer hidrasyon tedavileri cildinizi süper nemlendirir.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı