Bildirimler
Temizle

Çevre Dostu Cilt Bakımı  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 203
5 Mayıs 2020 18:01  

Çevre Dostu Cilt Bakımında Bedensel Yıkım

Çatlak, ağrılı topuklar, eller, kırılgan, bölünmüş tırnaklar, sıkı, kuru yüz cildi ve kokulu ayaklar. Kulağa tanıdık geliyor mu? Bahçede çalışan bir hafta kadar ve orada var, tüm bu cilt bakım problemleri üzgün bir bedende. Peki küçük bir ipotek almadan ve çevre dostu kalmadan hepsini nasıl düzeltirsiniz? O cildi ve vücudu en iyi duruma getirmenin yolları olduğundan asla korkmayın ve baştan başlamak için daha iyi bir yer yoktur!

Yüz:
Sentetik yüz kremleri, altındaki nemi hapseden cildi kaplayabilir ve bu da tahrişe neden olabilir, çünkü cilt normal olarak nefes alamaz.

Bitkisel yağlara ve Shea yağına dayanan kremler, vitamin ve minerallerle besleyerek cilde fayda sağlar, böylece birkaç hafta içinde yüzeye çıkacak güçlü, sağlıklı cilt hücreleri oluşturur.

E, A ve C vitaminlerinin erken yaşlanmayı ve kırışıklıkları önlediği ve düzensiz cilt tonu gibi küçük cilt problemlerini onarabildiği gösterilmiştir. Kuşburnu ve çuha çiçeği besleyici yağları cildi gençleştirebilirken, spirulina gibi bileşenler doku rejenerasyonunu ve salatalıkları uyarır, lekeleri temizlemeye yardımcı olabilir.

Ayaklar:
Çatlak, ağrılı topuklar ve kötü kokulu ayaklar, her yaştan insanın bulunduğu birçok evde sürekli bir sorun olabilir, ancak haftalık olarak yapılan biraz doğal bakım iyileşmeye ve daha fazla komplikasyonun önlenmesine yardımcı olabilir. Ayakları, bir bardak bi-karbonat soda eklenmiş bir kova sıcak suya batırmak, ayakları yumuşatır ve kokusunu giderir. On beş dakika sonra yavaşça kuru cildi çıkarmak için bir ayak ovma kullanın ve sonra iyice kurulayın. Antibakteriyel uçucu yağlar içeren küçük bir doğal ayak kremi uygulayın ve daha sonra kremin cilde derinlemesine nüfuz etmesi için çoraplarla kaplayın. Bu kolay rutin mantar enfeksiyonlarını önler ve ayaklarınızın taze ve temiz kokmasını sağlar.

Eller:
Shea yağı, avokado, macadamia, kayısı ve badem yağları, vitaminler ve aloe vera gibi bileşenler içeren doğal el ve tırnak kremleri sadece elleri nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda tırnakları güçlendirir, yaşlanma lekelerini hafifletir ve cildi pürüzsüzleştirir. El fırçaları ellerde hücre yenilenmesini hızlandırabilir ve kuru, pul pul cilt ve ölü hücreleri çıkarmak için haftalık olarak kullanılmalıdır.

Evde yapılması kolay bir el ovucu şeker ve zeytinyağıdır. Sadece hoş bir kıvama gelene kadar karıştırın ve karışımı ellerinize birkaç dakika hafifçe masaj yapın. Durulayın ve iyi bir doğal el kremi uygulayın.

Doğal cilt bakımının çevre dostu moduna girmek, iyi görünmenizi sağlayacak ve vücudunuza kimyasal olarak büyük bir iyilik yapacaksınız!

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı