Bildirimler
Temizle

Çatlamış Dudaklar İçin İpuçları  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
28 Nisan 2020 16:45  

Çatlamış Dudaklar İçin İpuçları

Çatlamış dudakları durdurmanın en iyi yolu kuru soğuk havalardan kaçınmaktır, ancak daha iyi bir iklime gitmek çoğu insan için çok pratik olmadığından, bunun yerine en yakın eczaneye veya süpermarkete gidebilirsiniz. Özellikle dışarıya giderken dudaklarınızı günde birkaç kez dudak balsamı ile kaplayın. Dudaklarınızı her zaman yanınızda tutmayı unutmayın.

Güneş Koruyucu Kullanın

Güneş, cildinizin geri kalanına zarar verdiği gibi dudaklarınıza (özellikle alt tarafa) zarar verebilir, bu nedenle güneş kremi içeren bir dudak kremi kullanın. Özellikle ozon tabakası koruması eksikliği nedeniyle zararlı güneş ışınlarına sahip ülkelerde, aynı ürünü kullanan sporcuları sıklıkla görürsünüz.

Ruj Takın - Ama belki de erkekler değil mi?

Çalışmalar, bir güneş koruyucuya ek olarak kremalı rujların, zaten çatlamış olan dudakları yatıştırmaya yardımcı olacağını göstermiştir. Ruj, zararlı ışınlar da dahil olmak üzere ışığı filtreler, bu yüzden bu rujları toplayın ve koyun - harika görüneceksiniz!

Enfeksiyonu Durdur

Ağrılı dudaklarla ilgili sorun, kolayca enfekte olabilmeleridir. Bunun olmasını önlemek için, eczanenizden alabileceğiniz bazı antiseptik merhem uygulayın. Dudaklarınız ciddi şekilde çatladıysa, antiseptik merhemi günde en az iki kez kullanın - sabah ve gece en önemlisidir.

B Vitamini Kullanın

Bazen beslenme eksiklikleri, özellikle B vitamini kompleksi ve demir eksikliği suçlanabilir, bu nedenle dikkatli olmak için bir multivitamin takviyesi alın. Yine de takviyeleri alırken, asla önerilen dozdan daha fazlasını almayın.

Bol Sıvı İçki

Dudaklarınızın ve vücudunuzun bir bütün olarak susuz kalmasına izin vermeyin, özellikle kış aylarında ek sıvılar içirin. Yaşlandıkça, hücrelerimizin nemi tutma kabiliyeti azalır, bu nedenle kuruluk problemimiz kış aylarında gerçekten artabilir. Birkaç saatte bir bardak su içmeye çalışın.

Dudaklarını Yalama!

Dudaklarınızı yaladığınızda, nemlendirirsiniz ve daha sonra buharlaşır ve dudaklarınızı öncekinden daha kuru hissettirir. Çatlamış dudakları yalamak bazı durumlarda ağız çevresinde dermatite neden olabilir, bu yüzden dikkatli olun. Dudaklarınızı yalamak için cazip iseniz, sadece onlara inek gübresi uyguladığınız bir görüntü - inek gübresi dudaklarınızı iyileştirmez, ancak em emmenizi engelleyecektir!

Düşün Çinko

Bazı insanlar uykusunda akar, bu da dudaklarınızı kurutabilir ve çatlamış dudaklarınızı daha da kötüleştirebilir. Bu bir sorunsa, yatmadan önce her gece çinko oksit merhem sürün - bu dudaklarınızı korumak için bir bariyer görevi görür ve bunun olmasını durduracaktır.

Cildinizden Doğal Yağ Kullanın

Dışarıda çalışıyorsanız ve dudaklarınızda kullanmak için kullanışlı bir şey yoksa, burada yapabileceğiniz bir şey var ……. Parmağınızı yüzünüzün ve burnunuzun kenarından ovun, bu şekilde doğal bazı şeyleri alacaksınız. Cildinizden üretilen yağ. Parmağınızdaki yağ daha sonra normal şekilde dudaklarınıza uygulanabilir. Gün geçtikçe, burnunuzdaki ve yüzünüzdeki cilt daha yağlı hale gelir, böylece her zaman doğal bir kaynağa sahip olursunuz - bundan daha iyi bir ev ilacı alamazsınız!

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı