Bildirimler
Temizle

Burun Estetiğinden Sonra Beklenti  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
24 Nisan 2020 13:06  

Burun üzerinde kozmetik cerrahi yaygın olarak yapılan bir prosedürdür.

Bir çok araştırmadan sonra nihayet Burun Estetiği almaya karar verdiniz. Tabii ki, ameliyatın kendisini, ilgili maliyetleri ve bu tür plastik cerrahiden kaynaklanabilecek beklentileri duydunuz. Dikkate almanız gereken bir sonraki şey, Burun Estetiğinden sonra ne bekleyeceğinizdir.

Ameliyattan hemen sonra görüntünüz şaşırtıcı olacaktır. Tamamlandıktan sonra çürük ve şişmiş olacaksınız. Muhtemelen aynada gördüğünüzü beğenmeyeceksiniz. Burnunuz gazlı bezle dolu olabilir. İyileşen burun yapısını desteklemek için burnunuzda bir döküm olacak. Doktorunuz burnunuzda buz veya soğuk kompres tutup tutmayacağınızı söyleyecektir, bazı insanlar yüzünüze kalıplaştıkça dondurulmuş bezelye torbalarının iyi bir buz torbası yaptığını düşünmektedir.

Burnunuz doldurulacak ve ağzınızdan nefes almanız gerekecek. Ayrıca prosedürden biraz acı hissedersiniz ve bulantı veya kusma olabilir. Bu ameliyat sırasında kan yutması veya anestezi sonrası etkilerden olabilir. Beş ila yedi gün içinde cerrahınız alçı burnunuzdan çıkaracak ve yeni burun bölgenizi görebileceksiniz. Yine de çürük ve şişmiş olacak ve inciteceğinden iyileşme burnunuza çarpmamaya veya vurmamaya dikkat etmek isteyeceksiniz.

Yaklaşık on gün içinde (sigara içiyorsanız daha uzun), çürükleriniz kaybolur ve daha önce yapmadıysanız halkla yüzleşmeye hazır olmalısınız. Kalan morlukları renk düzeltici kozmetiklerle kaplamak isteyebilirsiniz. Cerrahınız genellikle hangi kozmetiklerin cilt tipiniz ve morarma deseniniz için doğru olduğu konusunda önerilerde bulunur.

Tüm şişliklerin ameliyattan düşmesi iki ila dört ay sürebilir. Bazı durumlarda, burnunuzun nasıl görüneceğini tam olarak bilmeniz bir yıl kadar sürebilir. Bazı insanlar iyileşme sürecinde çarpıklık ve çarpmaların ortaya çıkabileceği için bu ilk aylarda ameliyat sonrası burunlarının görünümü ile üzülürler. Çoğu cerrah Burun Estetiğini yaptıktan sonra en az dokuz ay boyunca revizyon gibi diğer prosedürlerden geçmemenizi tavsiye eder. İyileşme süreci bu kadar uzun sürebilir, bu yüzden biraz sabırlı olmanız gerekir.

Burun Estetiği, başarı oranı çok yüksek olan plastik cerrahi türüdür. Bu durumda başarı, cerrahın ameliyattan önce tahmin ettiği makul sonuçların karşılanması olarak tanımlanır. Bununla birlikte, Burun Estetiğinden sonra ne bekleyeceğinizi anlamalısınız ve biraz sabırlı olmalısınız.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Sessiz Beğendi
Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı