Bildirimler
Temizle

Botox Enjeksiyonları  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
25 Nisan 2020 10:58  

Botox Enjeksiyonları Nedir ve Sizin İçin mi?

Herkes güzel ve sonsuza kadar genç görünmek ister, ancak yaşlandıkça, cildin yumuşaklığını kaybetmesi, kırışıklıklara ve yaşlanma belirtilerine neden olur. Bu görünür yaşlanma sürecini yavaşlatmanın bir yolu kozmetik tedaviler ve enjeksiyonlardır. Şu anda piyasada size daha genç ve çekici bir görünüm vaat eden birçok ürün var.

Her gün, ürünlerinin güvencesini veren kozmetik tedavilerin birçok reklamını izliyoruz. Çoğunlukla bu ürünlerden beklediğimiz şey, çekici olmayan kırışıklıklarımızı ve kıvrımlarımızı ortadan kaldırmalarıdır. Bu ürünler arasında en popüler olanları kolajen, Restylane ve Botox enjeksiyonlarıdır. Bu enjeksiyonların kendi uygulamaları ve özellikleri vardır. Bu yazıda dikkatimizi Botox'a odaklayalım.

Botulinum toksini yüzyıllardır bilinmektedir, ancak son zamanlarda Botox'un keşfi ile takdir edilmektedir. Botox otuz yıl önce tanıtıldı. Daha önce, çapraz gözlerden muzdarip hastaların gözlerini çevreleyen kaslara enjekte edildi.

Botox (Botulinum a toksin) enjeksiyonu, pürüzsüz ve yumuşak görünümünüzü kurtarmak için bir yöntemdir. Botox enjeksiyonu FDA (Gıda ve İlaç Derneği) onaylı bir tedavidir. Gıda zehirlenmesine de neden olabilen bir toksin olan bakteri clostridium botullinum'dan türetilen saflaştırılmış bir proteindir. Botox basit ve hızlı bir tedavidir. ASAPS'a göre (Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği) Botox, kırışıklıklar için en hızlı büyüyen tedavidir.

Kırışıklıklar, yüz kaslarının aşırı kullanımı ile ortaya çıkar. Botox, ince bir iğne ile hedeflenen kas içine enjekte edilir. Botox sadece kırışıklık üreten kasları etkisiz hale getirir. Botox, kasları kasılmak için sinir sinyallerini ileten asetilkolin kimyasalının salınımını engeller. Yani, kas inaktivasyonunun bir mekanizmasıdır. Bu süreç kaşlarını çatlatan çizgiler üreten kasları zayıflatır. Botox ile bu çizgiler yumuşatılır ve bir hafta içinde neredeyse görünmez hale gelir.

Botox esas olarak karga ayaklarını, kaşlarını çatışmayı, gülmeyi ve alın çizgilerini hedef alır. Küçük dozlarda enjekte edilir. Hızlı bir terapidir. Botox yıllardır çeşitli hastaların tedavisinde kullanılmaktadır. Botoks enjeksiyonu ayrıca migren baş ağrıları için de kullanılabilir. Ayrıca avuç içlerinde, kolların altında ve saç çizgisinde terlemeyi azaltabilir.

Botox enjekte edilen hastalara, optimal sonuç istedikleri takdirde tedaviden önce ve sonra birkaç yönerge ve imaya uymaları önerilir. Enjeksiyondan sonra, herhangi bir şişliği ve rahatsızlığı azaltacak olan hedef bölgeye buz uygulanabilir. Enjeksiyon prosedürü sadece yaklaşık on dakika sürer ve bundan sonra hastalar gecikmeden rutin yaşamlarına dönebilirler. Muamele edilen bölgeye masaj yapmayın, bu morarmaya neden olabilir. Botoks hamilelik, emzirme veya nöroloji hastalarında kullanılamaz.

Çok fazla toksin enjekte edilirse veya vücutta yanlış bir yere enjekte edilirse, bir hafta veya daha uzun süren göz kapağı kası oluşabilir. Botoks etkileri 3-6 ay sürer ve minimal ağrıya neden olur. Kesinlikle bu ürün, görünüşünü değiştirmek ve tam şişmiş ameliyat olmadan kırışıksız, pürüzsüz ve net bir görünüm isteyen insanlar için iyidir.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı