Bildirimler
Temizle

Clinoper Krem  

 

Sessiz
(@sessiz)
KadincaKonular ( Vip Üye )
Katılım : 6 ay önce
Gönderiler: 26
21 Nisan 2020 15:24  

Clinoper

Ne için Kullanılır?

Sıklıkla tavsiye edilen bu ilaç, hali hazırda bulunan sivilcelerin kurutulup giderilmesinde ve yeni sivilce oluşumunun engellenmesinde kullanılır. Cildi yağ ve kirden arındırarak daha parlak bir görünüm kazandırır. Siyah nokta ve beyaz nokta oluşumunu da içeriğinde barındırdığı özellikler yardımıyla yüksek oranda engeller. Sivilceye sebep olan bakterilerin sayısını hızla azaltarak müthiş bir sonuç elde edilmesini sağlar.

Maddesi Nedir:

Son dönemlerin en çok tercih edilen sivilce kremi olan clinoper jelin etken maddesi, Benzoil Peroksit ve Klindamisin Fosfattır. Hafif kurutucu ve soyucu özelliği bulunan jel, cildin dış yüzeyinin, bu etkisi nedeniyle kolay bir şekilde biriken yağ ve kirden arındırır. Böylelikle sivilce oluşumunun önüne geçilmiş olur.

Kullanım şekli nasıl olmalıdır:

En çok merak edilen konulardan birisi de kremin kullanım şeklinin nasıl olacağıdır. Öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta, eğer kremi doktor reçete etmişse, ne şekilde kullanımı tavsiye edilmişse o şekilde kullanılmalıdır. Kesinlikle doktor tavsiyesinden az veya daha etkili olması için fazla kullanılmamalıdır. Aksi durumda yan etkilerine maruz kalınabilir. Öncelikle yüz, suyla güzel bir şekilde yıkanıp durulanmalıdır. Daha sonra krem parmak ucuna alınıp tedavi uygulanacak bölgeye masaj yapar gibi hafif hareketlerle sürülür. Etkili bir sonuç alabilmek için, düzenli bir şekilde ve doktorun önerdiği süre boyunca kullanılmalıdır. Günde bir kez ve genellikle akşam uygulanması tavsiye edilmektedir. Kullanım sonrası eller mutlaka sabunlu su ile yıkanmalıdır.

Clinoper Jel Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kremin doktor tavsiyesi ile kullanılması oldukça önemlidir. Eğer doktor tavsiyesi olmadan kullanılacaksa dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Öncelikle kremin içerisinde bulunan etken maddelere karşı herhangi bir alerjiniz varsa ilaç kullanılmamalıdır. Sivilcelerin tedavisi için kullanıldığından, ciltte herhangi bir yara, tahriş veya leke varsa o bölgeye uygulamayınız. İlacın etkisini göstermesi en ay bir ay sürebilir. Ancak 3 aydan fazla kullanılmamalıdır. Bu cilt ürününün kullanımı sırasında ciltte aşırı kuruluk, kızarıklık veya yüksek oranda tahriş görülürse doktor kontrolünde ilacın kullanım sıklığı ve süresi azaltılabilir. Tedavi süresi boyunca mümkünse güneş ışınlarından kaçınılmalıdır. Aksi durumda hassas durumda olan cildiniz de güneş yanıkları ve lekeleri oluşabilir. Tedavi süresince ciltte tahrişe yol açabilecek ürünler kullanılmamalıdır. Krem ağız ve göze temas etmemeli, aksi durumda bol su ile hemen yıkanmalıdır. Kremin daha kısa sürede ve daha çok etki göstermesi için kullanılan miktarı ve kullanım süresini arttırmak, fayda etmeyip istenmeyen yan etkilere sebebiyet oluşturabilir. Renk açma ve beyazlatıcı etkisi bulunan jeli, mümkün mertebe saçınıza ve çarşaflarınıza değdirmeyiniz. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Gebelik ve emzirme döneminde ise kullanımı mutlaka doktor kontrolünde olmalıdır.

Clinoper jel yan etkileri:

Az da olsa clinoper jel yan etkileri bulunmaktadır. Jeli ilk kullanmaya başlanıldığında ciltte kuruluk ve soyulma yaşanacaktır. Bu durum ilacın etkisini göstermeye başladığı anlamına gelmektedir. Ciltte kuruluk fazla olursa, jel kullanımı sonrası cilde nemlendirici sürülebilir. Eğer rahatsızlık derecesinde kuruluk ve soyulma devam ederse mutlaka doktorunuza danışın. Aşırı yan etkisi olmamakla birlikte; şiddetli karın ağrısı, nefes alıp vermede zorluk çekme, dudak ve boğazda şişme gibi durumlar yaşanırsa ilacı kullanmayı bırakıp vakit kaybetmeden doktorunuza danışmalısınız. Bu gibi durumların yaşanması, ilacın içerisindeki etken maddelerden birine alerjiniz olduğu anlamına da gelmektedir.


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı