Bildirimler
Temizle

Zor Çocuk Davranışı  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
29 Nisan 2020 16:08  

Zor Çocuk Davranışı Nedir?

Çoğumuz, çocuklarımızın davranışlarına nasıl rehberlik edeceğimiz konusunda güçlü görüşlere sahibiz. Ne yazık ki, bu görüşler çoğu zaman uygunsuz davranışları ve ihmalleri durdurmaya odaklanmakta ve çocukların yeni ve daha uygun davranış biçimleri öğrenmelerine yardımcı olmak için büyük önem vermektedir. Küçük çocuklarla çalışan insanlar altın bir fırsata ve çocukların uygun davranış seçimleri yapmayı öğrenmelerine yardımcı olmak için müthiş bir sorumluluğa sahiptir ve bu da daha fazla benlik saygısı ve öz disipline neden olabilir.

Etkili olabilmesi için, kurallara uyulmadan önce küçük çocuklar için disiplin sağlanmalıdır. Bir rehberlik süreci olarak, disiplin iki ana bileşene ayrılabilir: dolaylı ve doğrudan. Dolaylı rehberlik alanında, özerkliği teşvik etmek ve çocukları güçlendirmek için çevrenin organizasyonuna bakmamız gerekir. Aynı zamanda çocukların öğrenmesine yardımcı olan ve yetiştiren insanlara - öğretmenlere - bakmamız gerekiyor.

Birçok ebeveyn, çocuklarının aktif, gürültülü davranışları ve öfke nöbetleri için endişeleniyor. Bazen bir çocuğun davranışının normal olup olmadığını veya bir davranış bozukluğunun işareti olup olmadığını anlamak zor olabilir.

Öfke
nöbetleri Öfke nöbetleri genellikle endişelenecek bir şey değildir. Hayal kırıklığını ifade etmenin bir yoludur ve çoğu çocuk ilk yıllarında (bir yaşından dört yaşına kadar) bunlara sahiptir. Yüksek ve şiddetli olabilirler ve onları üzücü veya utanç verici bulmak normaldir.

Bazen, çocuğunuzun öfke nöbeti geçireceğini söyleyebilirseniz, ona bir şeye bakmasını veya favori bir oyuncak vermesini engelleyebilirsiniz.

Uyarılabilirlik
Küçük çocuklar, özellikle beş yaş ve altı çocuklar genellikle enerjik, gürültülü ve heyecan vericidir. Genellikle bu canlılık oldukça normaldir.

Bazen, aktif ve gürültülü çocuklar her zaman konuşur, söylendiği gibi yapmazlar ve çok huzursuz görünürler. Bu tür aşırı aktif davranış erkeklerde daha olağandır. Bununla başa çıkmak zor olsa da, sadece bir çocuğun davranışı aşırı olduğunda, bir davranış bozukluğu önerdiği zaman.

Naughtiness
Tüm çocuklar yaramaz - duvarlarda karalama, kardeşlerle savaşma, yanaklık ve görmezden gelme istekleri büyümenin bir parçası ve parselidir. Bazen bu davranış bir kerelik olaylara karşı izole edilebilir veya çocuğunuzun geçtiği bir aşama olabilir.

Yaramaz davranış, çocuğunuzun ortamındaki bir değişiklikle neyin izin verdiğini veya neyin tetiklediğini bulmak için tepkinizi test etmesinden kaynaklanabilir (örneğin, okul hakkında endişeler). Kardeşin kıskançlığına düşebilir veya dikkatinizi çekmenin bir yolu olabilir.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı