Bildirimler
Temizle

Çocuklarınızla Seyahat Ederken  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
25 Nisan 2020 14:08  

Çocuklarınızla Seyahat Ederken

Sadece bir hafta sonu gezisi için bile seyahat etmek çocuklar için bile çok heyecan verici olabilir. Ancak, uçakla, gemiyle, trenle, otobüsle veya kendi aracımızı kullanarak çocuklarla seyahat ettiğimizde, özellikle seyahat süresi oldukça uzun olduğunda çocukların huzursuz olabileceğini anlamalıyız. İşte tüm seyahat gezisi boyunca çocuklarınızı eğlendirmek ve iyi davranmak için birkaç ipucu.

İnsanlar, özellikle çocuklar aç olduklarında sabırsız olabilirler. Bir hafta sonu kaçamağı için giderken, mideleri büyümeye başladığında çocuklarınıza chomp atmaları için bir sürü atıştırmalık getirin. Paketlenmiş kaplarda yemek getirmeniz gerekmez. Kolaylık ve rahatlık için sandviç, kurabiye, kraker, meyve suları, meyveler ve şişelenmiş su gibi bir torba atıştırmalıklarına paketleyebilirsiniz.

Çocuklarınızın ve ailenizin tuvalet molaları almasını ve bacaklarını uzatmasını sağlamak için bazı molalarınız var. Bu molalarda yemeklerinizi de alın. Gıda işletmelerinin de bulunduğu mola yeri olarak kullanılabilecek yol boyunca her zaman birçok benzin istasyonu bulabilirsiniz.

Çocuklarınızın yaşlarından bağımsız olarak daima ekstra kıyafetler getirin. Özellikle yiyecek veya meyve suyu dökülmesi gibi kazalar için ne zaman bir değişikliğe ihtiyaç duyulacağını veya sıcak havalarda terleme olabileceğini asla bilemezsiniz. Taşınabilir bir lazımlık, özellikle bir sonraki mola için doğa çağrısını tutamayan küçük çocuklar veya çok küçük çocuklar olduğunda da yararlı olacaktır. Bebek mendilleri ve el dezenfektanı her zaman işe yarar.

Sıkıntıların yerleşmesini önlemek ve çocuklarınızı meşgul etmek, onlarla oyun oynamak veya en sevdikleri oyuncaklar, en çok izlenen filmleri, okuldaki haftaları, arkadaşları vb. bulmacalar, oyuncaklar ve zevk alabilecekleri ve eğlenebilecekleri diğer şeyler. Bir aktivite çantası, çizgi romanlar, kitaplar, oyunlar, doldurulmuş oyuncaklar, kartlar ve çocuğunuzun yapmaktan hoşlandığı veya götürmek isteyeceği şeyler içerebilir.

Elbette, seyahatiniz sırasında çocuklarınızın uyumasına izin vermek, hedefinize ulaştığınızda ihtiyaç duyduğunuz ekstra enerjiye sahip olmalarını sağlayacaktır. Uykusuzluktan dolayı huysuz olmalarını önlemek için uyumalarına izin verin. Sinir bozucu davranışlardan kaçınmak için onları düzgün bir şekilde uyandırmak önemlidir. Onlara tamamen uyanabilmeleri ve kendini tutamayacakları zaman tanıyın.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı