Bildirimler
Temizle

Çocuğunuz İçin Bilgisayar  

 

Legend
(@legend)
Admin Forum Owner
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 188
25 Nisan 2020 13:52  

Neden Çocuğunuz İçin Bilgisayar Almalısınız?

Bilgisayarların çocuklar için iyi olup olmadığı konusundaki tartışmalar yıllardır sürmektedir. Bilgisayarların çocukların zihinsel gelişimini bozabileceğine ve vizyonlarını etkileyebileceğine inanan birçok uzman olmasına rağmen, bilgisayarların çocukların gelişiminin önemli bir parçası olduğuna inanan birçok uzman da vardır. Çocukların bilgisayar kullanmasına izin verenlerin argümanı, bilgisayarların çocuğun el ve zihin koordinasyonunu geliştirebileceğidir. Dahası, erken yaşta bilgisayar kullanmasına izin verilen bir çocuk büyük olasılıkla daha teknolojik olarak okuryazar hale gelecektir. Bir bilgisayarın çocuklarınız için iyi olup olmadığı konusunda hala kararsız olan ebeveynlerden biriyseniz, çocuğunuzun eğitimi söz konusu olduğunda sahip olduğunuz seçenekleri yakından incelemeniz iyi bir fikir olacaktır.

Çocuğunuzun daha fazla şey öğrenmesine yardımcı olması için bir bilgisayara ihtiyacı varsa, elbette bir bilgisayar edin. Bununla birlikte, bilgisayarın çocuğunuzun sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinden kaçınmak için kullanımını düzenlemelisiniz. Ayrıca, bilgisayar internete bağlıysa, çocuğunuzun internet erişimini yakından denetlemelisiniz. Çocuğunuzun gözetimsiz internette sörf yapmasına izin vermeyin, çünkü küçük çocukları mağdur eden çevrimiçi birçok vicdansız insan var.

Doğru Bilgisayarı Edinme

The Presario PCs are one of the trusted computers in the world today so you might want to consider getting Presario Desktop computers for your kid. Although a Presario notebook can be a very good tool for learning, your kid may not be strong enough to lug this computer around. Notebooks also need careful handling and since very young children are not really that careful when it comes to handling their things, they may not be able to take good care of their Compaq notebooks. Besides, giving your kid a notebook or a laptop will make it harder for you to supervise your kid’s use of the computer. Unlike the desktop where is stationary and easy to monitor, your kid can drag the laptop anywhere so you might find it difficult to keep track of your kid’s use of the computer.

Çocuğunuz için bir bilgisayar almak söz konusu olduğunda dikkate almanız gereken başka bir şey de fiyattır. Büyük dosyaları ve karmaşık programları işleyebilen güçlü bilgisayarlar oldukça pahalı olabilir. Çocuğunuz karmaşık programlar ve veriler teslim etmeyeceğinden, kullanıcılarının aynı anda birden fazla görevi yerine getirmesine izin verecek süper bilgisayarlara gerçekten ihtiyacınız yoktur. Belgeleri ve bazı grafikleri işleyebilen bir bilgisayar çocuğunuz için iyi bir iş çıkarır.

“ Güzellik Görenin Gözündedir. “


Alıntı

Cevap yaz


İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Ön izleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı